Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Krácení dovolené

Dobrý den,
má zaměstnavatel právo zkrátit dovolenou o půl či celý den, pokud na konci měsíce je například jeden pozdní příchod o 15 minut? Nebo se takovéto prohřešky sčítají postupem roku dokud nedosáhnou půl či celého dne dovolené? A pokud tedy za 15 minutový pozdní příchod strhnul zaměstnavatel na konci měsíce půl či celý den dovolené jednal protiprávně?

Děkuji za odpovědi,
hezký den.

Zaměstnavatel má přitom právo krátit zaměstnanci dovolenou pouze v případě, že zaměstnanec zameškal celou směnu nebo kupř. dvakrát její polovinu či třikrát její třetinu nebo jde o jinou kombinaci (součet) absencí dosahující nejméně jedné směny. Není možné krátit zaměstnanci dovolenou v situaci, kdy dosud nezameškal ani jednu celou svou směnu.

https://www.epravo.cz/top/clanky/postih-pozdnich-p richodu-do-zamestnani-resp-predcasnych-odchodu-z-p race-73980.html