Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Maximální výška plotu na vlastním pozemku

Dobrý den,
máme pozemek o rozloze 1600 metrů čtverečních, na kterém máme postavený rodinný dům.
Zároveň máme na našem pozemku hospodářskou stavbu (stodolu), která patří rodičům. Pozemek pod stodolou patří nám.

Nyní chceme rozdělit pozemek plotem tak, aby stodola u okolí stodoly bylo oddělené. Obě části pozemku mají vlastní vjezd pro OA.

Mám dotaz ohledně maximální výšky plotu, který by ty naše 2 části oddělil. Na internetu jsem něco vyčetl, že maximální výška může být 1,7 metru (některé zdroje uvádějí 1,8 metru), jedna paní na stavebním úřadu tvrdí, že to lze jen na stavební povolení, druhá paní tvrdí že na to stačí ohláška a může to být do dvou metrů. Celý plot by byl pouze na našem pozemku.

Rád bych v tom měl jasno. Ten plot by měl být buď klasický pletivový - poplastovaný se zelenou krycí fólií, nebo taková ta stavebnice z betonových desek, které se zasouvají shora.

Předem děkuji za všechny názory i pokud někdo máte ověřené informace.

Na vlastnom pozemku stačí ohlásenie St.úradu jednoduchej stavby pevne spojenej so základom o určitých rozmeroch doložené situačným nákresom. St.úrad predmetné ohlásenie iba zoberie na vedomie, nemusí sa nijak vyjadriť.

V prípade pletivového plotu bez základov uchyteného na nosných stĺpikoch sa môžeš prakticky na nejaké "ohlasovanie" zvysoka vyprdnúť, lebo sa nejedná o stavbu alebo stavebnú úpravu presne definovanú v St.zákone.

Ale jelikož Nuda zase radí jak je to na Slovensku a ne v ČR,tak se na to moc nespoléhejte.Ale podle novely stavebního zákona by měl být plot do 2 metrů,který nesousedí s veřejnou plochou,naprosto bez povolení i ohlášení.Až ovšem novela začne platit.
https://www.google.cz/search?q=stavba+plotu+2017&i e=utf-8&oe=utf-8&aq=t&rls=org.mozilla:cs:official& client=firefox-a&channel=fflb&gfe_rd=cr&ei=w1vjWOG yKM7V8gfR5YnwBA