Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamace přes 30dni.

Dobrý den,

Chci se zeptat. Dne 6.2. 2017 jsem reklamoval rybářský prut s menší prasklinami na rukojeti. Do dnes prut nemám s tím, že mi bylo řečeno, že ani tento týden nebude. Tudíž je na reklamaci již skoro 2mesice. Mám nárok na nové zboží, případně vrácení peněz? Prut je v záruční době a nepodepsal jsem nic o prodlouzeni reklamace. Případně pokud mi prodejce nevyjde vstříc obrátit se na obchodní inspekci? Jedná se mi o to, že kvůli závodění ten prut nutné potřebuju. Děkuji.

2 měsíce? Reklamace? To už jsi měl řešit dávno.
Z vlastní zkušenosti - jak nemám zboží 31. den od reklamace ani nemám od prodejce info, že je zboží na cestě z opravny (tam se dá tolerovat +/- 3 dny navíc), naklušu ihned do prodejny a chci buď vrátit peníze nebo si odnést nový výrobek. Už se mi to stalo asi 3x (různé zboží v různých obchodech), vždy mi bez problémů na místě vrátili peníze. Nemyslím si, že by Ti dělali problémy, tohle většina obchodníků řeší zcela běžně.

Jen oznam,že rušíš kupní smlouvu a chceš vrátit peníze.Na nějaké výmluvy,že už je to na cestě nebo reklamace nebyla uznána,se po 30 dnech můžeš vykašlat.Nech si vrátit peníze a kup si nový prut,budeš mít záruku zase 2 roky,při výměně teď myslím běží jen stará záruka od data prodeje.

Moje jméno a příjmení
Moje adresa
Můj telefon a e-mail

Jméno a příjmení prodávajícího (či název společnosti)
IČ prodávajícího
Adresa prodávajícího

Praha, 1. ledna 2014

Odstoupení od kupní smlouvy pro překročení lhůty k vyřízení reklamace

Vážení,

dne … jsem ve vaší provozovně na nadepsané adrese zakoupil kopačky značky HUA KOP za cenu 3000 Kč. Bohužel se na těchto kopačkách během dvou týdnů od koupě vyskytla vada spočívající v roztržení podešve. Tuto vadu jsem reklamoval dne … a žádal o opravu (viz reklamační protokol). Dne …, tedy 30 kalendářních dnů od vytknutí vady, jsem se opět dostavil do vaší provozovny k převzetí věci. Bohužel mi však bylo sděleno, že reklamace není dosud vyřízena, neboť se k ní ještě nevyjádřil váš dodavatel.

Protože jste nesplnili povinnost uloženou vám v § 19 odst. 3 zákona č. 634/1992 Sb., o ochraně spotřebitele, v platném znění, tím, že jste jako prodávající moji reklamaci včas nevyřídili, považuje se nedodržení lhůty k vyřízení reklamace za podstatné porušení smlouvy, které mi v souladu s ustanovením § 2002 odst. 1 zákona č. 89/2012 Sb., občanský zákoník, v platném znění, zakládá právo od smlouvy odstoupit. Tímto odstupuji od dané kupní smlouvy a žádám vás o vrácení kupní ceny na můj bankovní účet č. ….., a to nejpozději do 15 dnů ode dne doručení odstoupení.

S pozdravem

..............................................

(vlastnoruční podpis)

Přílohy:
Kopie reklamačního protokolu,
Kopie dokladu o koupi

Jak tento vzor využít?

Rozhodnete-li se pro odstoupení od smlouvy pro marné uplynutí lhůty k vyřízení reklamace, obraťte se se sepsaným odstoupením na prodávajícího (tedy ne např. na servis určený prodávajícím k opravě). Je nutné konat vždy rychle a řešení neodkládat na později.

Zároveň můžete kontaktovat také Českou obchodní inspekci, která může postihnout prodávajícího pokutou za nedodržení lhůty pro vyřízení reklamace podle správních předpisů, nemůže ale zasáhnout do vašeho vztahu s prodávajícím a přinutit ho, aby vaši reklamaci vyřídil.

Obecná doporučení

Před použitím tohoto vzoru je nutné si ověřit zejména podle výše uvedených podmínek, zda je vhodný pro danou konkrétní situaci. Text vzoru je potřeba upravit podle skutečného případu. Výsledný text se musí vlastnoručně podepsat. Doporučujeme ho vytisknout ve dvou kopiích – jednu pro adresáta a druhou pro spotřebitele k uložení do složky sporu.

Dopis je žádoucí zasílat doporučeně, nejlépe s dodejkou. V případě osobního předání stačí nechat podepsat převzetí na kopii. V případě přikládání různých dokladů k dopisu je doporučujeme zasílat v kopii (v případě nutnosti ověřené) a originál si ponechat. Názvy příloh, včetně jejich dat (jsou-li datované), doporučujeme v dopisu uvést.

Tento vzor nemůže nahradit odbornou právní konzultaci. Není-li si spotřebitel jist ohledně svých práv a rizik při jejich prosazování, doporučujeme, aby oslovil advokáta. Spotřebitelům znalým svých práv a podmínek jejich uplatňování však může napomoci k jejich účinnému prosazení.

Tyhle opičky bych řešil až poté, co by mi to odmítli vyměnit na základě ústně sděleného požadavku. Jak už jsem psal - 3x jsem v různých kšeftech po překročení 30denní reklamační lhůty žádal vrácení peněz, pokaždé bez problémů, stačila domluva "per huba".