Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zaseknuté blikání na přejezdu?

Zdravím,
potkala mě taková situace, kdy jsem dojel do řady aut před přejezdem kde projel vlak, ale světla zůstala blikat. Místo dobře znám je to jednoduchý přejezd - jedna kolej, jezdí tu jen malé vlaky, žádné místo kde se přepojují nákladní vlaky apod....
Už několikrát na tomto přejezdu jsem potkal zaměstnance drah, který autům ukazoval ať jedou i když blikalo červené světlo.
Čekali jsme zde asi 10 minut, potom jsem na to kašlal a opatrně přejel. Nikam jsem nespěchal, ale když vím, že je tento přejezd problémový a vidím daleko na kolej zda něco opravdu nejede tak přece tam nestrávím celou sobotu.

Zajímalo by mě, jak by se mělo postupovat správně? Opravdu čekat do té doby dokud někdo nepřijede a neopraví to, nebo nezačne řídit dopravu?
Kdyby v řadě stála třeba zrovna policie a zastavila by mě a dostal bych zákaz půl roku tak by mě to moc nepotěšilo.

Čekat, popřípadě řešit dle instrukcí z mnou výše uvedeného odkazu. Prostě jakmile to bliká, nesmí se tam vjet. Ať je to zaseknuté nebo ne. Přejezd je "otevřený" až když nebliká červené světlo. A kdyby se někdo chtěl pak s tebou třeba někdo hádat, pokud bys to přejel a argumentoval tím, že je to "zaseknuté", tak může namítnout, že to není ve tvé kompetenci posuzovat světla za "zaseknutá".

Já měl podobnou situaci, kdy jsem viděl otevřené závory vlevo i vpravo, jak přejíždí přes přejezd osobáky, a světla stále svítila, páč průtrž mračen !něco" udělala se zabezpečením.
Taky jsem projel, ale s odstupem času bych volil sofistikovanější řešení pro přejetí přes koleje.