Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem spor o lednici

Zdravim, dostal jsem lednici od kamarada, nic za ni nechtel nic jsme nepodepsali, ted jsme se trochu neschodli a on ji po me pozaduje zpatky, vyhrozuje mi policii a ze vsechny papiry ma on takze z toho budu mit problemy. Nedelal bych problemy, ale dluzi mi nejake penize na ktere nemam papir, takze to mam jako takovou nahradu.. muzu z toho mit vazne nejake problemy?

Nestranný svedok, jesto? Jedná sa o dar, ktorý nemusí mať písomnú formu.

Obdarovaný sa môže domáhať vrátenia daru v zmysle taxatívneho textu príslušného paragrafu Obč.zákonníka.

Hľadaj ne nete "vrátenie daru" aké máte v ČR zákonom dané podmienky.

Policajný orgán sa môže dať vypchať, nemá čo do veci strkať rypák nakoľko sa jedná o výhradne občiansko-právny spor. Jedine, ak by ti dokázal, že si mu vec ukradol priamo zpod jeho papŕč v nestráženej chvíli.

obdarovaný sa nemôže domáhať vrátenia daru,obdarovaný je tým,kto dar dostal a dar má vo svojom vlastníctve,čo by vyznelo trošku divne,keby obdarovaný žiadal vrátiť dar,ktorý má...........jedine ak by aj obdarovaný daroval nejaký dar ako darca a žiadal vrátiť dotyčný dar späť.....