Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno když soused ukradne kolo

Dobrý den mám dotaz,moje sestra se odstěhovala do pronájmu, a má podezření na souseda že jí ukradl kolo. To leželo v průjezdu cca 6 měsíců a jejich domácí se šel zeptat sestřiných sousedů ohledně toh jestli neví čí to kolo je. Jelikož to slyšel její přítel přes dveře tak vylezl a řekl že patří jim (pozn. byl u toho pan domácí a soused). Zhruba týden po tomto oznámení se kolo ztratilo. Domníváme se společně že to ukradl on a má ho schované ve sklepě. Ještě chci napsat cena toho kola je tak 5-7000 Kč, kolo není nějak upravené bezpečnostně proti zlodějům

Moje otázka zní: Jak se domoci k tomu kolu, tím myslím jakým způsobem to jde získat zpět?

Chci poděkovat za všechny odpovědi

Domníváme se společně že to ukradl on a má ho schované ve sklepě.

Kola se většinou nekradou proto,aby se schovaly do sklepa ve stejném domě.Takový blbec snad nikdo není.Nebo myslíte,že na něm teď soused bude normálně jezdit?To bylo hned po krádeži v nějakém vzdálenějším bazaru.A jestli leželo v průjezdu nezabezpečené,tak to ani pojišťovna nebude řešit,protože nebyly překonány žádné překážky.Když se ztratí ze zamčeného sklepa,vztahuje se ne něj pojištění domácnosti.