Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internetový podvodník

Zdravím, pred 10 dnami som bohužial narazil na podvodníka ktorý mi poslal prazdny balík za ktorý som dal 25€. Nedal som si pozor a mam aspon ponaučenie no to je vedlajšie ide oto že ma neskutočne serie že ma odrbal že odrbava aj iných a že odrbavať bude aj nadalej. Každý mi radí že to mam nechať tak že sa to neoplatí vobec riešiť ale ja to stale riešim aj po viac ako týždni. Veľa som čital na internete o takýchto podvodoch a všade je to len otom že si ludia maju davať pozor to isté mi povedali aj na policii. Nebolo by efektivnejšie vystopovať podvodníka? Vie mi niekto poradiť či to mám riešiť alebo to fakt nema zmysel?

Edmund Burke: Na to, aby zlo zvíťazilo, stačí málo: aby dobrí ľudia nerobili nič
Tento citát je podla mna dosť vystižný a preto to nechcem nechať len tak aby odrbaval denno denne dalších ludí!

Na tohto podvodníka nemam veľa informacii. Meno je asi falošné, adresa tiež, v komunikacii cez email používal tiež falošnu IP adresu. Mám ale celkom dosť sprav z emailovej komunikacie kde je evidentné že klame, dokonca sa vpodstate aj priznal že ma odrbal. Dalej mám jeho telefonne čislo a jeho ip adresu taktež pomocou ktorej sa mi podarilo zistiť približnú polohu(sice použíl falošnu IP ale podarilo sami dostať k jeho skutočnej ip adrese). Za niekoľko dní by sa mi malo podariť zistiť jeho čislo učtu a potom možno jeho meno,priezvisko,adresu. Z emailovej komunikacie by som povedal že je vysoko inteligentný a myslí si že je nedotknutelný. Tento podvodník mi žiadne udaje vlastne ani nedal takže ani netuší že mam jeho čislo a jeho ipčku.

Pátranie na vlastnú päsť je ti bez účasti PZ SR a súdneho príkazu úplne na prd aj v prípade, ak by si o podvodníkovi zistil všetky nacionálie s menom jeho matky za slobodna. Ešte by si mohol byť popoťahovaný v konečnom dôsledku ty sám, ak by ťa páchateľ natrel pred orgánom.

Suma škody vo výške 25€ nie je tr.skutok, ale iba priestupok proti obč.spolunažívaniu riešený v zmysle Obč.zákonníka, ak by si skutok dokázal pred súdom. Ale aj priestupky musí začať riešiť PZ, ktorý vec po vyšetrení odstúpi vecne príslušnému OcÚ.

Jedine ak vychcaný páchateľ odrbal viac nemtavých pakov podobných tebe, pričom spôsobil súhrnnú minimálnu škodu podľa výšky trestnej sadzby danej Tr.zákonom, bude skutočný páchateľ súdený ľudovodemokratickou talárlúzou boľševických zločincov. Napríklad k podmienečnému trestu alebo iba peňažnej pokute do štátnej kasy.

Nemysli si, že súdna čvarga z úradnej moci "ex officio" v trestnom rozsudku automaticky prizná nahradiť poškodeným spôsobenú škodu. Tú si budeš musieť novou žalobou vymáhať cestou súdu po páchateľovi. Teda proces začne odznovu, "Da Capo Al Fine". Takže nedožiješ, normálne zomrieš prirodzenou smrťou na staré kolená v tejto eštébákmi skurvenej krajine ovládanej komunistickou, degenerovanou mafiou kriminálnikov a potkanov, než sa domôžeš a dočkáš spravodlivého, meritórneho rozhodnutia.

Dobre ti radia, zabudni, spi sladko....

Tak jsem spočítal, že v korunách Českých by to bylo podle dnešního kursu 669,875Kč.
To není až tak moc, aby se to nedalo oželet. Tak nejlepší pro tebe asi bude, když si budeš myslet, že jsi absolvoval kurs proti blbosti a kursovné bylo právě těch 669,875Kč (resp. 670 Kč, pokud bys to platil hotově). Když se tím budeš řídit, možná ti to někdy příště zachrání mnohem víc.

BTW: Co jsi vlastně od toho podvodníka chtěl koupit, proč jsi to nekoupil v kamenné prodejně? O kolik levněji ti to nabízel?

Jak uz pise Yarda, tak musim souhlasit. Timhle si musi projit asi kazdej, za blbost se proste plati, jinak se to rict neda. Kamos taky nekomu takhle naletnul tak jsem ziskal jmeno pachatele, IP adresu, jeho 2 telefony + samozrejme log emailove komunikace, takze z meho pohledu dostatecne info na jeho vypatrani. Sli jsme s tim na Policii CR, bohuzel ti se na to vykaslali (dokonce mi ten straznik rika, ze pokud to neni nejaky kyberterorismus / vyloupeni banky apod, ze se na to jejich IT oddeleni vybodne). Je to smutny, ale takhle to funguje.
Tak to vem sportovne, 670 zase neni tak hrozna ztrata. A priste si uz treba das pozor :)

Dakujem za rady, tiež ma cca jeden den potom ked som už nebol taký nasratý napadlo že to nieje veľa penazí a ako ponaučenie mi to určite vbuducnosti ušetrí možno aj stovky eur. Ja takto z bazarov kupujem jedine hry na PS4 nakoľko su vždy odosť lacnejšie v tomto pripade šlo o DIRT RALLY kde som "ušetril" 10-15€. Kupil som takto cez internet asi tak 10x a vždy som si predajcu overil, napríklad tento mal jeden profil na internete ku ktoremu by som sa za par minut dohladal, dalej mal skrytu IPcku v emailoch čo by bolo tiež divné a odradilo by ma to kupenia no všetko som to začal hladať až potom ako ma odrbal. Bral som to už ako samozrejmosť že sa nič nemože stať a takto to dopadlo.

Mne sa podarilo skontaktovať dokonca aj s jedným ktoreho tiež odrbal ten istý podvodník o 150€(za zvukovu kartu)
Tento podvodník pred par dnami ponukal smartfon za 200€ ktorý stojí nový 350€ a predpokladam že další prazdny balík je na ceste k dalšej obeti

I já si užil svoje. Pokud by vás bylo víc, dá se to na policii nahlásit hromadně - pak už se s tím dá cosi dělat, protože bude i větší finanční obnos. Jenže co policie udělá, aby se cosi dále pohnulo? Vyšetří ho, třeba to půjde i k soudu, můžou ho i zavřít, no stejně si bud jistý, že peníze nedostaneš, protože dotyčný nemá žádný majetek a tak mu není co zabavit... škoda mluvit. 8-)

Když už nakupuješ přes net, tak nakupuj tam, kde se dá platit paypalem. Pak můžeš bez starostí nakupovat/přihazovat/platit i nabídky, které zavánějí podvodem. V případě podvodu dostaneš peníze zpět a můžeš tak být jen mile překvapen, když to nakonec vyjde a nakoupené zboží fakt obdržíš.