Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Nútenné voľno

Nevedel som presne ako to nazvat, ale pracujem na 4 zmeny od zaciatku tohoto mesiaca ... kedze mesacne odpracujem viac hodin ako je povolene rozhodli sa ze jeden den v mesiaci mozme ostat doma ... ale ... musim si to volno nahladit do 5. dna v mesiaci s tym ze ho nebudem moct zmenit ... chcem sa teda spytat ci to mozu takto mi nariadit dokedy si mam volno nahladit, kedze ja neviem ktory den ho budem najviac potrebovat.

Souhlasím s Kachlíkem:

V ČR určuje pracovní dobu, rozpis pracovních směn, čerpání dovolené i náhradnéího volna zaměstnavatel. Jestli Vám dal
pět dnů, do kdy máte oznámit termín náhradního volna, je to jen jeho dobrá vůle. Čerpání volna by Vám mohl určit sám…