Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Problém so susedom

Dobrý deň,

chcem sa spýtať, riešim jeden problém ohľadne súseda. Bývam na rodinnom dome, u ktorého mám záhradu so zeleninou.
Súsed častokrát chodí s motorovým rosičom a ostrekuje stromky / vinič vo svojej záhrade hneď cez plot. Nestará sa o to, že to lieta cez plot mne napr. na jahody. Ak nie som v ten moment doma, ani nezistím, že striekal.
Okrem toho do záhrady chodia aj malé deti.

Dá sa táto situácia nejako riešiť?

Vopred ďakujem za odpoveď

Zeptat se jakou to má ochrannou lhůtu, jestli by ti nemohl dát vědět až bude příště stříkat, abys to mohl ze svých rostlin smýt ještě za čerstva.
Zkrátka normální sousedské vztahy. Nic moc nehnat do konfliktu, hrozí naschvály, zvláště jsi li tam náplava a on starousedlík.