Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Reklamacia okuliarov

Dobry den, chcela by som vas poprosit o radu : Svokra si kupila drahe multifokalne okuliare. Ram sa jej ale zlomil - 1x jej reklamaciu neuznali, kupila si druhy ram /ten isty/...zase ta ista chyba na rame, ram sa zlomil....tentoktrat jej reklamaciu uzanlli. Tento ram uz ale nemaju, moze si vybrat v predajni iny ram...problem je vsak v tom , ze drahe skla z okuliarov jej nepasuju do ziadneho ramu, ktory maju v predajni ....podotykam ,ze za skla dala 350,-€ . Predavacka jej povedala, ze nic viac nemozu pre nu urobit, len dat jej novy ram , do ktorého si musi zakupit nove skla.Na vratenie penazi vraj nema narok. Je takyto postup zo strany predavjuceho spravny ?? Nie je predsa mozne ako nahradu dostat vec, ktoru nie je mozne pouzit. Prosim radu ako je problem mozne vyriesit. Dakujem velmi pekne za odpoved.

Nevím jak na Slovensku, ale u nás :) si před reklamaci vybereš jak tuto situaci chceš řešit. Vyrobek ti opraví pokud to nejde tak si můžeš vybrat výměnu či odstoupení od kupní smlouvy (vrácení peněz). Někde mi neuznají reklamaci a já si tam koupím další zboží, to bych neudělal.