Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Překážky u silnice

Dobrý den,

soused si instaloval do travního pásu cca 3cm! od silnice dřevěné kolíky. Tento travní pás společně s chodníkem ovšem patří městu. Až pak je jeho plot.

Docela často se tam musím otáčet já i ostatní sousedé, jaká je vymahatelnost odstranění těchto překáže u silnice a vyháhání případné škody na vozidle?

Děkuji.

Koliky vytrhat a hodit mu je do zahrady, pokud by se ti kolíky k něčemu hodily tak si je nech.

Následně bych počkal na sousedovou reakci.
Po trávě se nejezdí, co by jsi chtěl platit, jakou škodu...!

Pokud mu je zruším já, tak si je tam dá druhý den znovu. Jde mi o to, zda to není v rozporu s nějakou normou, co a v jaké vzdálenosti může být od silnice.

Škoda na laku auta od takového dřeva může být raz dva a lakování třeba zadního nárazníku není levná záležitost, proto se ptám.

Zkus sem dát nějaký obrázek.
Napadá mne, pokud je ten pozemek obecní (BTW: Koukni se do map na Seznamu, komu patří vozovka), tak soused nemá co tam něco dávat, pokud to nemá povolené. Ale divil bych se, kdyby to na obci někdo chtěl řešit.
Pak by bylo potřeba, kdyby se k tomu vyjádřil někdo, kdo je kovaný v předpisech pro vozovky. Napadá mne třeba tohle:
Krajnice

Aleši, nepotěším Vás. Klidně místo kolíků tam může být plastový patník. Pokud si poškodíte auto, musíte si škodu ughradit sám, nikdo jiný to neuhradí, páč Vy jste způsobil škodu.
Pokud se Vy a sousedi otáčejí přes travní pás, riskujete pokutu Vy i sousedi.
Dějte přesné GPS místa, pak se můžeme bavit o detailech.