Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem zrušenie pracovného pomeru a výplata mzdy

zrušil som pracovný pomer v skúšobnej dobe, kde nebol v zlmuve dohodnutý výplatný termín.
ktorý odstavec sa ma týka? 1 alebo 3?

§ 129
Splatnosť mzdy
(1) Mzda je splatná pozadu za mesačné obdobie, a to najneskôr do konca nasledujúceho kalendárneho mesiaca, ak sa v kolektívnej zmluve alebo v pracovnej zmluve nedohodlo inak.
(2) Na žiadosť zamestnanca musí mu byť mzda splatná počas dovolenky vyplatená pred nastúpením dovolenky.
(3) Pri skončení pracovného pomeru vyplatí zamestnávateľ zamestnancovi mzdu splatnú za mesačné obdobie v deň skončenia pracovného pomeru, ak sa nedohodli inak, najneskôr však v najbližšom výplatnom termíne nasledujúcom po dni skončenia pracovného pomeru.

taky chytrý som aj ja.
Trojmužná firma ktora neplatí kde sa dá. Ukoncil som pomer k 3.5., on tvrdí že k 30.6. Ja že okamžite...

každopádne idem v pondelok podat podnet na Inšpektorát Práce, len som chcel vedieť vopred, či nahlásiť aj chyby pri nevyplatení mzdy

v podstate platí odstavec 1 a 3,záleží,ako ste sa zmluvne dohodli,takisto záleží ako ste sa so zamestnavatelom dohodli ohladne formy výpovede v skušobnej doby,napr. podla zákonníka práce by mala byť v štandardnom stave doručená minimálne 3 dni pred plánovaným skončením pracovného pomeru v písomnej podobe,ale kedže trojdňová lehota je len odporúčacia,mala by sa v pracovnej zmluve dohodnúť presná forma spôsobu ukončenia prac.pomeru v skušobnej dobe inak si môže zamestnávatel uplatniť sankcie za nedodržanie termínov,ktoré sú v paragrafoch 72 a 45 OZ,z ktorých zasa mnohé majú len lehoty doporučované,ale pokial nebolo dohodnuté v pracovnej zmluve inak,nadobúdajú charakter záväzný.....takisto platia výnimky,pokial záučná doba bola dlhšia ako tri mesiace,tam je možné ukončiť pracovný pomer v skúšobnej dobe bez udania dôvodu len počas prvých troch mesiacov

dnes som bol podat podnet na IP (inspektorat prace), tak napisem zistenia:

ukoncil som pracu k 3.maju
aprilova mzda mala byt vyplatena k 15.maju, nakolko vraj maju este nejakého zamestnanca (nikdy som ho nevidel), ktorý ma taký výplatný termín
májová (3dni) nasledne

pre audax: ano, aj zrušenie v skusobnej dobe by malo byt ohlasene 3dni vopred. Neplatí, ak bolo zistene zavazne porušenie bezpečnosti prace (moj pripad), a nasledne neriesenie

co sa týka vymožiteľnosti práva: tažko aj to sotva, prednosť maju iný, nevyplatený doteraz, pokuta od IP na 15k ma prioritu.

poucenie: k výplate sa nedostanem; ak ste nový v meste a hladate úracu, poriadne lustrujte svojho budúceho zamestnavatela