Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Kontrola SBS v obchode

Dobry den, dnes na pobocke Tesca(SK)nas viacerych kontroloval SBS-kar direktivnym stylom a pozadoval otvorit batohy a tasky, kde nasledne prezrel ich obsah. Nijako do nich nezasahoval. Preukazal sa len preukazom SBS. Podla mna vsak nema ziadne pravo, na toto konanie. Ake su v tomto pripade moje prava, nejedna sa o omedzovanie osobnej slobody? Co v pripade ak mu tasku odmietnem otvorit? Mozem sa nejako do buducnosti branit? dakujem

Požádat o otevření batohů může každý. V případě ochranky je ale samozřejmě možné odmítnout. Ochranka má zase právo zavolat policii a zadržet vás do jejího příjezdu. Pokud se to zadržení ukáže jako neopodstatněné, může se jednat o omezování osobní svobody.