Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Broušení nože - záruka

Ahoj, rád bych se zeptal, zda nabroušení nože od soukromého brousiče může mít vliv na záruku nože? Koupím si nůž v obchodě X, zjistím, že je tupý a nechám si to nabrousit u firmy Y. Může mi potom prodejce z obchodu X záruku neuznat? Třeba když nůž začne rezivět atd.? Děkuji za odpovědi.

Já samozřejmě nějaký nůž mám a neřeším jen imaginární. Pouze mě zajímalo, jak je to s právní otázkou, protože jsem slyšel více názorů, tak jsem si v tom chtěl udělat jasno, kdyby byl někdy nějaký problém, omlouvám se, jestli to byla nevhodná otázka do této poradny.