Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Broušení nože - záruka

Ahoj, rád bych se zeptal, zda nabroušení nože od soukromého brousiče může mít vliv na záruku nože? Koupím si nůž v obchodě X, zjistím, že je tupý a nechám si to nabrousit u firmy Y. Může mi potom prodejce z obchodu X záruku neuznat? Třeba když nůž začne rezivět atd.? Děkuji za odpovědi.

Já samozřejmě nějaký nůž mám a neřeším jen imaginární. Pouze mě zajímalo, jak je to s právní otázkou, protože jsem slyšel více názorů, tak jsem si v tom chtěl udělat jasno, kdyby byl někdy nějaký problém, omlouvám se, jestli to byla nevhodná otázka do této poradny.

Pokud bude nůž rezivět, či se rozpadat, tak něco takovýho nemůže být způsobeno broušením. Navíc nůž je věc určená k broušení, těžko může zaniknout záruka kvůli nabroušení.
Když si koupíš nůž přes internet, budeš ho taky posílat prodejci na nabroušení? Asi ne.

skôr treba povedať resp.doplniť,že pokial brúsič/ktorý brúsenie poskytuje ako službu/ ručí rovnako za svoju robotu,takže aj táto služba je reklamovatelná a pokial brúsič nôž nevhodným brúsením poškodí,nesie za to zodpovednosť a jeho zákazník si rovnako môže uplatniť nejaké záruky na jeho robotu a nárokovať si náhradu všetkých škôd,ktoré vzniknú nevhodným prevedením samotného brúsenia.....bežný nôž je určený na používanie a je nutné ho v rámci používania aj udržiavať a medzi bežnú údržbu noža patrí aj brúsenie,ak by ho nebolo možné brúsiť,charakter takéhoto zákazu bráni bežnému používaniu výrobku a je dôvodom na odstúpenie od kúpnej zmluvy-výrobok ktorý je určený na používanie a u ktorého by nejaká zásadná vlastnosť bránila jeho bežnému používaniu je považovaný za výrobok neopravitelný,ani auto,ktorým by nebolo možné jazdiť a doplňovať všetky prevádzkové kvapaliny a pohonné látky,lebo by to malo za následok ukončenie záruky by sa nedalo používať na účel,na ktorý bolo vyrobené a predané zákazníkovi....