Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Vypořádání SJM žaloba

Dobrý den chtěl bych se zeptat moji rodiče se rozvedli před 3 roky . Do jejich SJM patřilo auto , stavební spoření , zahrada , byt a dvě garáže .
Otec je alkoholik a kuřák a hraje k tomu automaty .
Když se matka s otcem rozváděla tak prodala garáže a peníze byli uloženy na stavební spoření mne a bratra.
Do SJM manželu matka započitala tudíž jen byt , zahradu a auto + peníze ze stavebního spoření .
Otec se rozhodl na matku podat žalobu o vypořadání SJM , že byla zamlčena prodej garáži ovšem otec o tom věděl a se vším souhlasil.
Ted otec chce po matce peníze ( z obou garáží , a ze stavebního spoření ) .
Byla by nějaká rada jak by se matka měla zachovat v této situaci a jestli si má vůbec najímat právníka ?

Děkuji s pozdravem a přáním hezkeho dne Š.

Ne to není , ale se vším souhlasil tak jsme jeho synové . A ty garáže byli koupeny z našich naspořených pěnez . ( mého bratra a mne )
Ale zajímalo by mne , že to chce řešit přes samosoud takovéto žaloby by se měli řešit na krajském nebo okresním soudě .

Pred rozvodom nehnuteľnosť v SJM predávajú obidvaja manželia. Váš otec môže napadnúť len platnosť predaja. Ak podpísal kúpno-predajnú zmluvu, tak má smolu. Predajom sa zmenil nehnutelný majetok na hnuteľný (peniaze). Hnutelný majetok sa považuje za vysporiadaný po (ak sa nemýlim) 3 rokoch od rozvodu. Ak sa peniaze ocitli na vašom účte pred rozvodom, tak to mohlo byť len so súhlasom vašich rodičov a nie je o čom rozprávať. Bol to dar a je to teraz váš majetok.