Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Složení kauce před poskytnutím smlouvy?

Hodlám si pronajmout byt přes bezrealitky.cz přímo od majitele. Bude více zájemců takže musím jednat rychle prohlídka mě čeká. Majitel říkal že mi smlouvu předem nepošle, že to nebudu posílat každému zvlást (je prý hodně zájemců) prý se napřed složí kauce (A sepíše potvrzení o převzetí kauce), byt stáhne z nabídky a pak se dohodneme kdy se podepíše smlouva... Je "bezpečné" a běžné dělat věci v tomto pořadí? Složit kauci (cca 15 tisíc kč) aniž bych ještě vůbec viděl smlouvu...? Předpokládám že by mi snad peníze potom hned vrátil kdyby jsme se nedohodli (smlouva mi nevyhovovala) ale nechápu co je tak těžké na tom 2x kliknout a mailem poslat smlouvu (její základní návrh) aby si ji zájemce před prohlídkou (a především přes složením kauce) mohl přečíst...? Co si o tomto myslíte, je to běžný postup (a nemusím se tedy ničeho obávat) ?

Hodně zájemců - hodně odeslaných peněz. Kde a komu a při jaké příležitosti bude kauce předána ? Potvrzení o převzetí kauce nevyřeší třeba její CELÉ vrácení. Asi bych nic nikomu za takových podmínek neposílal. Klidně bych řekl,že i na předání kauce by bylo dobré sepsat smlouvu.

Jelikož pronajímám byty, tak vždy dostane zájemce smlouvu na prostudování, dokonce tak, že u mého počítače vyplníme jeho iniciály do smlouvy, spolu jí přečteme. Pak jí odešlu na jeho email, aby se vklidu podíval, popřípadě poptal, co mu není jasné. Dnes mi jeden odepsal, že to jeho právník ještě nepřečetl.
Jakmile chce musí jednat rychle.
Jelikož složil rezervaci realitce, nemám obavy, že by byt nechtěl.

Je to odrbávač, prídeš o šušne, navyše, bez dokladu v rukách.

Zmluva sa dá poslať holubom, faxom, mailom, poštou, z ruky do huby bez uvedenia nacionálií zúčastnených strán.

Prenajímam nehnuteľnosti od roku 1990, ale keep smilling poskytnem budúcim klientom nájomné zmluvy akoukoľvek formou v dohodnutej lehote do ktorých stačí doplniť nacionálie. V.r. podpisy stačí verifikovať pred úradnou osobou v prípade záujmu s odovzdaním kľúčov od bytu a príslušných overených verejných listín overených napr. notárom, viažúcich sa k prenajatej nehnuteľnosti. Niektorí klienti po oboznámení sa s priestormi a zmluvou mi ponúkajú vopred zálohy od 100-tis. a viac kvôli prednostnej rezervácii.

Pritom zmluvy sú skoncipované takou tvrdou formou, tj.drsne a na rovinu, kde hrozí fyzické vypratanie v prípade omeškania s platbou ku dňu, hodiny s presnou minútou apod., akú dovolí litera zákona.

Národ má radšej seriózne jednanie s oboznámením sa so skutočnou realitou napriek tomu, že im hrozia sankcie "vypratania" v prípade porušenia niektorého z článkov nájomnej zmluvy. Hrubokrkých "činkárov" s bicepsami o priemere 65cm mám za sebou v talóne, ako slušných dohováračov v prípade mudrovania zo strany nespratného nájomcu, lebo štátne orgány s PZ tvorí iba štatistu v občiansko právnom spore, ktorý je pedantne verejnými listinami ošetrený, slangom - nepriestrelný. Do kvalitne spracovanej zmluvy nemôže strkať svoj rypák ani ľudovodemokratická talármafia v prípadne žalobného podnetu. Síce môže, ale od stola akurát žalobnú vec z fleku zamietnuť, že sa ani nezačne súdne konanie z dôvodu nedostatku služobných a zákonných právomocí riadneho súdneho konania v zmysle O.s.p. a O.z.