Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem obecní vodovod uprostřed stavební parcely

Dobrý den
Chceme si koupit pozemek na kterém je dům v havarijním stavu. Ten chceme zbourat a postavit tam místo něj dvojdům. Problém je v tom, že těsně kolem starého domu vede obecní vodovod, který je napojen na stávající dům, ale pokračuje ještě dál k dalším dvěma domům (sousedům). Stavební parcela je skoro čtverec a tento obecní vodovod vede téměř po úhlopříčce. Pokud bychom si chtěli dvojdům umístit podle našich představ, tak by stál na vodovodu. Je nějaká šance na přeložení vodovodu do jiného místa? Na koho se s tímto problémem obrátit? Předpokládám, že bychom přeložení museli financovat sami. Kolik by to tak mohlo stát v přepočtu na 1bm.
Děkuji

Problém to nebude, vodovod se vybudoval "cestou nejmenšího odporu". Ty si ho necháš přeložit tak, aby kopíroval hranici pozemku. Když se dohodneš se správcem vodovodu (nějaký VaK u vás), tak to vyjde určitě draze. Levnější bude, když si necháš vykopat ráhy a trubku položíš sám. Záleží na tom, jak jsi šikovný a jaké máš možnosti.

Ale určitě začni na místně příslušném VaKu...