Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem FÚ úroky z prodlení za špatně odvedenou daň

Dobrý den, chtěl bych Vás poprosit o radu, zda s tím jde něco dělat(předpokládám, že asi ne). Někdy v březnu roku 2017, jsem byl vyrozuměn Fin.úřadem, že při kontrole daňového přiznání za rok 2013, jsem si neoprávněně zavedl manželku, jenž v tu dobu byla na meteřské(dcera se narodila v listopadu roku 2012)a nasledně na rodičovské. Snad je to v této zjednodušené verzi srozumitelné....
Jak jsem byl o tomto ze strany FÚ vyrozuměn, ihned jsem vrátil částku 24.840,-Kč na účet finančního úřadu. Nyní mi přišel Platební výměr na úrok z prodlení ve výši 10.136,-Kč. Což, mě jako člověka celý život pracujícího celkem rozohnilo, i když je třeba si přiznat, že neznalost neomlouvá a je to moje chyba, ale přece jen pro člověka, jenž má dvě malé děti a manželku na rodičovské a věc neudělal úmyslně, je toto rozhodnutí z pozice státu vs občan chápáno, že stát na normální lidi .... a je fakt lepší nedělat a brát sociální dávky.....

Děkuji za možné rady
S pozdravem Šenovský

Zdravotní pojišťovna to praktikovala takto: chybným zaokrouhlením jsem poslal o korunu míň. Začali si z toho okamžitě strhávat úrok z prodlení. Další měsíc mi takto vypočtenou částku strhli z příchozí platby, takže jsem už byl v mínusu zase o něco víc. No a takhle se to nabalovalo každý měsíc jak sněhová koule, až mi za tři roky napsali, že dlužím asi patnáctset. Koukal jsem na to jak puk, než jsem ten systém pochopil...