Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dopravní podnik hl. města Prahy - vymožení pohledávky - pomoc prosím

Zdravím,
Není to tak dávno co ke mně začali po 7 letech opět dopisy se zeleným pruhem a exekuční příkazy a dopisy od jiných vymahačských firem za několik nezaplacených pokut za jízdy na černo jak jsem pochopil.

Před těmi sedmi lety jsem tyto fantasmagorické dopisy ihned házel do koše, protože pokuty jsem nemohl fyzicky dostat já.v tý době jsem pořádně ani nevěděl kde Praha je.

V té době jsem ztratil řidičský průkaz, do nějaké doby jsem si pořídil nový, což jsem považoval a považuji jako nahlášení ztráty toho starého.

No nic pointa je v tom, že někdo se prokazoval na můj již neplatný ŘP kdejakému slepému revizoru a nechával si klidně psát pokuty a ty slepci co tam zaměstnávají je asi kvůli prémiím rádi vypisovali a jedno komu.

Řidičák přece není průkaz totožnosti jako takový ne?

Po sáhlých vysvětlováních, dokládání kdejakých faktů, a marných opakovaních mi stejně pokaždé přišla znovu obsílka se zaplacením pokut.Poslal jsem je slušně někam, že na ně nemám, to přišel ještě matně si vzpomínám od renomovaného i mě známého pana Sokola s tím ať zaplatím -opět vysvětlování, dohady apod.- a byl jak jsem psal 7 let klid.

Není to tak dávno mi volali z Hradce exekutoři že do týdne si příjdou pro to je jejich, sice to trvá už dýl než týden ale víte jak, jak jsem psal v jiným příspěvku mě už to tady polepily za něco jinýho.

Ne nebudu si tady moc vylívat srdce popsal jsem to tak aby bylo zřejmý na CO SE CHCI ZEPTAT:

Vzhledem k časové ose:
-Můžu požádat soud o nějakou rychlou ochranu před věřiteli nebo něco podobného?
-V případě toho ŘP dá se něco dělat, jít za ombudsmanem, dát to televize, podat trestní oznámení?
-promlčecí lhůta je nějaká?
-potom někdy jestli vůbec mám nárok na nějaké odškodné jak po viníkovi/vinících zůčastněných stran?

Takže díky za odp. prosím bez emocí já už jich sem dal dneska dost:-D

Byl ŘP nahlášen jako ztracený/odcizený? Kdy? Pokud později, než došlo k oněm černým jízdám, tak je to docela v pytli... Pokud nebyl, tak zřejmě exekuce nic nezastaví. Zde vznikla kardinální chyba, měl jste ho nahlásit ihned po ztrátě/odcizení. Ale pozdě bycha honiti...
A argumentace že na zaplacení nemáte peníze? To slyší podobní vymahači dnes a denně...

-Můžu požádat soud o nějakou rychlou ochranu před věřiteli nebo něco podobného?
Těžko.
-V případě toho ŘP dá se něco dělat, jít za ombudsmanem, dát to televize, podat trestní oznámení?
Do televize? Tohle nikoho nezajímá. Za ombudsmanem? Nevím... Podat trestní oznámení na neznámého pachatele pro trestný čin poškozování cizích práv. Odkladný účinek na exekuci to mít nebude. Z pohledu DP a vymahačské firmy je pohledávka vymáhána oprávněně.
-promlčecí lhůta je nějaká?
Ano, ale zřejmě neproběhla, pohledávka je vymáhaná.
-potom někdy jestli vůbec mám nárok na nějaké odškodné jak po viníkovi/vinících zúčastněných stran?
Bude-li někdo někdy (jakože nebude) pravomocně odsouzen pro výše zmíněný trestný čin, pak ano. Utopie.

Řidičský průkaz je průkaz vydávaný orgány státní správy a lze ho považovat za plnohodnotný průkaz totožnosti.

Trestní oznámení na neznámého pachatele pro trestný čin poškozování cizích práv kvůli něčemu, co se stalo před více než sedmi lety? Co mu to radíš za blbost? Cha cha, vždyť je to už promlčeno, policie to může maximálně jen odložit.

Za takový přečin hrozí pachateli jen max dva roky odnětí svobody a promlčecí doba je u takových činů tři léta od spáchání činu.

Cha cha, i ten přečin v druhém odstavci je promlčen po pěti letech a tohle se stalo před více než sedmi lety. Nebuď směšný, policie nebude šetřit dávno promlčené věci, trestní řád přímo nařizuje, aby bylo řízení zastaveno.

§ 11/1b) tr. řádu
Nepřípustnost trestního stíhání
Trestní stíhání nelze zahájit, a bylo-li již zahájeno, nelze v něm pokračovat a musí být zastaveno, je-li trestní stíhání promlčeno.

Trestné činy se rozdělují na zločiny a přečiny, přečin je jakýkoliv nedbalostní trestný čin a dále takový úmyslný trestný čin, za který hrozí maximální trestní sazba do 5 let trestu odnětí svobody. Takže ano, je to jenom přečin. :-)

§ 14 tr. zákoníku
Přečiny a zločiny
(1) Trestné činy se dělí na přečiny a zločiny.
(2) Přečiny jsou všechny nedbalostní trestné činy a ty úmyslné trestné
činy, na něž trestní zákon stanoví trest odnětí svobody s horní hranicí
trestní sazby do pěti let.
(3) Zločiny jsou všechny trestné činy, které nejsou podle trestního
zákona přečiny; zvlášť závažnými zločiny jsou ty úmyslné trestné činy,
na něž trestní zákon stanoví trest odnětí svobody s horní hranicí
trestní sazby nejméně deset let.

a k tomuhle. tak ty lidi maj snad oči ne? a jestli to byl někdo s půlitrama na očích a někdo mu cpal můj řidičák měl zavolat aspoň měštáky za to že je 50 metrů od baráku(leda by to byl nějakej BezD kterej bydlí přímo v nějaký tý tramvaji nebo kde).

Jako můžu to rozvést, např . proč neskouknou kamery apod. o to sem je mimochodem žádal ale bez úspěchu.přišly zase jen dopisy se zeleným pruhem.

prostě se nesmířím s tím /že to bylo jen moje selhání!

jak píšete dál. k promlčecí lhůtě, když teda proběhla po 5ti letech jak je možné že exekuce samotná proběhla až po sedmi?

jste mi hodil vlákno i ktěm pojistitelům, jak řikám nejsem právník ale obdobný problém, rychle se měnicí a přibývající vyhlášky a zákony a takhle to vypada.Jinak to říct a vysvětlit neumim.Taky jim píšu ,snažim se komunikovat přes OPP a ruzne neziskovky ale ticho po pěšině, tak se bojim že to dopadne/dopadlo stejně.

jako i po pravdě věřím v to že vyřešení je utopie, ale psal jsem pro klid duše a třeba i pro to že by tu někdo měl podobný problem.

Mají oči, jenže těžko prokazovat. Kamery? Třeba v tramvajích? Po sedmi letech? Navíc, podobné případy na DP a ve vymahačských agenturách přehazují vidlemi, je toho fakt mraky.
Podívejte se na to i z druhé stránky, někoho chytí revizor, tak onen chycený rozjede mašinerii ve stylu, že to nebyl on, že ztratil doklad a podobně. Neříkám, že je to Váš případ, ale zřejmě tohle slyší jako výmluvu od X lidí denně.
Neziskovky se tímhle nejspíš zabývat nebudou, černý pasažér (ať již skutečný, či domnělý) pro ně není zajímavý. O altruismu neziskovek si nedělám žádné iluse...
Jako zásadní by mě zajímalo, co bylo dříve. Zda nahlášení ztráty/odcizení ŘP či ona černá jízda... Pokud byla černá jízda dříve, než jste doklad nahlásil, tak je to velký problém a obávám se, že řešení nemá. Tedy, má. Zaplatit.

nevim jestli to bylo někde v tramvaji, jen mi poslali číslo linek a nějaký časy to sem placnul.

Je mi to prostě divný i tenkrát snad vy by ste někomu dal nějakej svuj doklad totožnosti? mimo policie? ještě v týhle situaci?

není můj případ rozjíždět nějaké mašinerie, exekuční příkaz je z roku 2006 řidičák který jsem ztratil někde v okolí pardubic je z doby kdy mi bylo nějakých 16/17 a udělal sem si nový.jak jsem psal -mezera dalších x let k ekuci- je už tak podivná ne?

Když mě chytil revizor, tak jsem mu doklad ukázal; místo přivolání hlídky městapa.
Taky píšete, že před sedmi lety jste ony zelené dopisy házel rovnou do koše. To byla ale kravina na entou! Když obdržím platební rozkaz, okamžitě proti němu podám odpor, poněvadž tento má odkladný účinek. Když se nepodá odpor, tak platební rozkaz nabyde právní moci a máte prostě smůlu. Lhostejno, zda se zakládá na správné pohledávce či nikoli; od toho slouží institut podání odporu.

jo někdo ho ukázal, ale můj.
dopisy jsem přebíral poslušně, ale jak píšete nereagoval jsem na ně, a v tom máte pravdu možná sem měl a měl bych klidné spaní...

a stejně jak je možné vystavit exekuci mě tenkrát neplnoletému, to opravdu čekali do toho roku 2006 aby mohli? Rodiče taky nic za tu dobu nedostali?

Vám povim že až teď se mi objevujou další možnosti ale sou mi k ničemu...

No jak říkám, pozdě bycha honiti. Jenže - nepodáním odporu nabyl onen příkaz právní moci a jako takový je vykonatelný. Můžeme si myslet co chceme o tom, že se to nechává šest let uležet, že je to sviňárna. Asi je, jenže plně v rámci zákonů naší banánové republiky.
Exekuci lze bohužel (opět, dle zákona) vést i vůči nezletilému.
Z informací, které jsou k dispozici to vypadá, že je to fakt v prdeli. Řekl bych, že ani armáda právníků by s tím mnoho nenadělala...

Hele, mě je to jasné, v mládí jsi jezdil na černo, pak jsi neřešil to, že je po tobě vymáháno jízdné a přirážky, teprve když se objevil exekutor, který má pořádné pravomoce na vymožení dluhů, hledáš, jak se z toho vyvléct smyšlenou historkou o ztrátě ŘP. Zaplať a ty pohádky si nech pro sebe.

Ještě - určitě tam píší, kdy k oné černé jízdě došlo. Pokud by bylo lze hodnověrně prokázat, že jste v uvedenou dobu nemohl být tam, kde jste měl být a nemít lístek či lítačku, tak by to byla trochu munice. Za hodnověrné však nebude nejspíš považováno svědectví Pepy Vosáhla a Franty Vomáčky, že Vás viděli v hospodě Na růžku v Koštěmrdech... Naopak, třeba výkon trestu, pobyt na operačním sále, internace na pendrekárně a podobně by hodnověrný zřejmě byl.

Ono ani nie je podstatne, ci si ten vodicak nahlasil alebo nie. POdstatne je, ze si ignoroval platobny rozkaz zo sudu. Keby si sa odvolal k ziadnej exekucii nedojde.
Je notoricky znamy pripad typka z Prahy, ktory bojuje uz mnoho rokov s DP ohladom cca 13 exekucii. Pointa pripadu je v tom, ze jemu slohli doklady, co normalne nahlasil a ze sa po 2 rokoch prestahoval (v ramci Prahy). Toto prestahovanie sa zaznacilo v ramci jedneho registra osob (tusim celostatneho), ale uz nie toto prazskeho.
Na jeho doklady niekto spachal 3 priestupkov v MHD a sud mu poslal 13 platobnych prikazov. Kedze uradnik na sude sa neunuval zistit si jeho sucasnu adresu poslali mu vsetko na staru, kde uz nebyval. V tomto pripade vsak sud pri takychto zasielkach postupuje akoby boli dorucene. Kedze exekutori sa neponahlali chlapika prekvapili exekucie az po rokoch.
A teraz pride bombonik. Chlapik sa samozrejme zacal branit, stratu dokladov nahlasil, preukazatelne v case spachania priestupkov bol v zahranici a....a vyhral len asi 5 sudov, nejake sa este sudi a tusim dalsich 5 prehral a MUSI platit. Najlepsie na tom je, ze zo situacie sa neda vykluckovat, sudy rozhoduju nezavisle, takze v rovnakom pripade padnu 2 rozne rozhodnutia (sudca musi byt blbec asi), DP by sice rad pomohol dotycnemu, ale pohladavky uz tusim predal dalsej firme (to by som snad zakazal toto) a exekutori si veselo exekuuju dalej.
V tvojom pripade nie je o com, musis zaplatit inak budes celit exekucii kludne aj 20 rokov.

Jsem se na to kouknul nebo začal kukat z hlubší stránky, pohrabal sem papíry co jsem našel ŘP na který mi dali ty pokuty byl již v době cca 2 měsíce neplatný-měl jsem nový, po ztrátě udělaný a ten starý mě jaksi nezajímal-když začali chodit ty jejich fantasmagorie tenkrát jsem z toho neměl rozum a prděl jsem na to-jinak nevim jak to podat-

hele s tim evropským soudem dobrej nápad ale utopie pro mě.nemám na to jednoduše peníze. a co jsme se tu bavily stejně i kdybych je měl byly by mi k ničemu a moh sem je rovnou spálit v kamnech a případ člověka od kolegy ze Slovenska je mi potěšením , že nejsem sám ale on ty peníze má a určitě čas na to aby se soudil někde v bruselu.

Dostal jsem tu spousty dobrých rad, holt budeme žrát kořínky od erteplí a miminu míchat odstředěný mlíko z Teska 1:10.

Jsem psal ze začátku nechtěl jsem psát žádný emoce tak toho radši nechme.Bylo jich tu dost.Šlo mi jen o to co psal FLEG jestli někdo není v něčem jako já, jen jsem prostě hledal útěchu, a bláhově i nějaké řešení...

http://www.novinky.cz/finance/268110-revizori-maji-z-kazde-pokuty-140-korun-vymahaci-tisice.html[/b]][b]http://www.novinky.cz/finance/268110-revizori-m aji-z-kazde-pokuty-140-korun-vymahaci-tisice.html[ /b] docela zajímavý čtení!

"Na místě zaplatí jen třicet procent černých pasažérů. Dříve to bylo kolem čtyřiceti procent."

při tomhle objemu pohledávek a peněz ktré rejžujou jak si tohle můžou dovolit říct!

www.penize.cz

"Advokáta paní Čihákové proto nedávno kontaktovalo nové vedení firmy s tím, že by chtěli o celé věci znovu jednat. Na naši redakci se pak minulý týden obrátil se zájmem o případ zastupitel pražského magistrátu za TOP 09 a zároveň člen dozorčí rady dopravního podniku Michal Štěpán. Arogantní vedení dopravního podniku podle něj na konci loňského roku skončilo. „My se snažíme sporům předcházet a problémy řešit dohodou. V tomto případě se asi jedná o letitý spor, jehož řešení bude asi obtížné, nicméně se o to můžeme pokusit, nebo alespoň vyloučit, aby se podobné spory mohly opakovat,“ uvedl zastupitel.

„Celá kauza stala za minulého vedení. S celým případem jsem se podrobně obeznámila a momentálně se snažím zjistit, co můžeme v té věci podniknout. Mějte prosím trpělivost, čekám na vyjádření našeho právního oddělení,“ sdělila nám mluvčí Dopravního podniku hlavního města Prahy Tereza M. Krásenská."

Zajímavé. Leč v tom zaniká jeden fakt - ten, koho chytí, jel na černo a tečka. Čili kradl. To, jaký je na to následně nabalený další business je jiná věc a až tak to s tím nesouvisí.
Spousta lidí za MHD platí a ne zrovna málo, tak proč zase mají mít lidi, co se chtějí vozit zdarma jednoduché? K exekucím se dostanou pokuty jako ta tvoje, ty, na které se před pěti lety někdo vykašlal.