Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obrana

Dobrý chci se zeptat když nosím u sebe na obranu teleskop a někdo mě napadne a já ho použiju jak se to posuzuje ? Jako normální obrana teleskopem nebo že jsem ho neměl použít a můžu mít problém s toho i já ?

Přiměřená obrana je to pouze do doby, odvracení útoku.
Jakmile bude útočník na zemi (útok skončil) a ty do něj budeš bušit obuškem, už nejde o přiměřenou obranu.

Bude také záležet, jak tě napadne. Pokud ti na ulici začne nadávat a ty ho praštíš obuškem, nejde o přiměřenou obranu.

Pokud útok skončil, tak už to není žádná obrana, a nemusí se vůbec posuzovat jestli přiměřená nebo ne. Přiměřenost se posuzuje pouze vůči intenzitě útoku, ale pokud už žádný útok není, není důvod přiměřenost posuzovat, není to už totiž žádná obrana.