Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Styk otce s dítětem

Dobrý den,
mám takovej důležitej dotaz. V roce 2012 jsem si po 3 letech vzal svou přítelkyni za ženu a tím jsem si vyženil jejího syna do společné domácnosti (v jaké žijeme celou dobu - 3 roky spolu). Tudíž se podílím na jeho výchově, jsou mu 4 roky a říká mi "tati". Jelikož jeho biologický otec za ním byl naposledy začátkem května 2010 (i před tím to nebylo něco extra). Alimenty od té samé doby posílá v nepravidelných termínech i sumách. Jelikož pro synka je tento pán již cizí osobou a v jeho věku by to nebylo pro to dítě asi nejlepší, kdyby se o něj zajímal nějakej jinej pán, který by po něm chtěl aby mu bylo říkáno "tati". Příchází můj dotaz :

Dá se v dnešní době tomuto pánovi zamezit ve styku s jeho biologickým synem ?? Kdyby si náhodou vzpomněl, že měl kdysi stanovené návštěvy.

Děkuji za odpověď

Jelikož je toto téma i pro mě jakožto milujícího otce velmi důležité.

Leda že bys to dítě adoptoval. Ale tím se připravíš o alimenty od původního otce dítěte :-) a navíc, pokud se na tebe manželka v budoucnu vykašle, tak budeš alimenty na to adoptované dítě platit ty. :-p

Ahoj.tvoj problém je opačný možno ta nebude zaujímat ten moj ale...Minulého roku v maji bolo moje manželstvo rozvedene.Dovtedy vsetko klapalo čo sa týka mojho styku so synom no po prvom komflikte a to po odmietnuti podpísat súhlas s vycestovaním mojej ex manželky so synom do zahraničia na dlhú dobu mi od augusta minuleho roku 2012 syna ex manželka ani raz nedala ani len k telefonu ani som ho nevidel no nič.Aj napriek tomu že mám súdom určené termíny každý párny víkend atd ona toto vobec nerešpektuje a aj napriek mojmu nesuhlasu so synom vycestovala na tri mesiace priočom som o ničom nevedel a po jej návrate v decembri minuleho roku ani len nedala vediet že sa vrátili.Vsetko som sa dozvedel len náhodou no celý čas som ani len nevedel kde sa syn nachádza vobec nič a do dnes som ho nevidel.Všetky úrady ktoré som si myslel že sú tu nato vrátane polície s tým neboli schopný pohnút.Som s toho už úplne zúfalý neviem o svojom 6 ročnom synovi vobec nič.Naposledy som ex "odchytil" v jej zamestnaní no nemalo to žiadny zmysel naslubovala hory doly no opat mi syna nedala a taktiež neberie telefon ako vždy.Je to moje dieta a nikto s tým nevie nič urobit.So synom som mal vždy najlepší vstah a on ma prosil aby mohol byt viac so mnou čo som mu aj slúbil a nadalej robím všetko preto aby to tak bolo.