Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Zadržení ŘP za alkohol (okolnosti)

Dobry den, je mi 18 let drzitelem ŘP jsem cca pul roku. Před mesicem jsem jel z Pribrami do jedne vesnice pod vlivem alkoholu kolem pulnoci kdy nebyl zadny provoz v aute jsem byl sam. Ridil jsem proto, ze jsem byl unaveny a chtel jsem domu. Jenze po ceste jsem usnul za volantem a sjel ze silnice a zkoncil v prikope. Zavolal jsem kamaradovi aby me vytahl a auto odtahl, ale v tom jsem v aute usnul a nez kamarad prijel tak nejaky pan me vzbudil, ze zavolal zachranku (prijela s policii) ktera me nasledne odvezla do nemocnice. V krvi jsem 1,4 promile a zranen jsem nebyl. Vim ze se jedna o trestny cin. Nikdy predtim jsem nespachal zadny trestny cin a za tyden mam jit na policii podat asi nejake vysvetleni a to je to o co Vas prosim nevim co me asi tak ceka a taky bych rad vedel co na te policii mam rict jeste se me na nic neptaly tak jestly bych nemel treba radsi rict ze mi tam vbehla srnka nez ze jsem usnul nebo jestly je neco co by mi treba nejak pomohlo. Dekuji moc i za strucnou odpoved
S Pozdravem Šeda

Co chcete slyšet? Nějaký návod, jak se z toho dostat? Přijdete na policii, tam se zeptají, jak to bylo a co čemu předcházelo. Podle toho, co jim řeknete, budete obviněn. Poté proběhne soud, kde bude vhodné si nasypat popel na hlavu a poté bude vyřčen trest, nejspíš ne natvrdo. Nějaký zákaz činnosti (řízení) tam bude.
S 1,4 promile si za volant sedne jen hovado.

kdyby si na to měl koule, tak můžeš tvrdit, že si čekal na pomoc až přijede kamarád a vytáhne tě, a jelikož ti byla zima jako kráva, tak si se zahřejval alkoholem( v noci, sám, v poli, nikde nikdo), kamarádovi to trvalo a ty si mezitím vytuhl. I tak by se to dalo nějakým způsobem hrát. Ale jak řikám, na tohle musíš mít gule.

To mi připomíná veselou historku z natáčení:
Známému se stalo něco podobného - jel v noci odkudsi a sjel do škarpy. Nic se mu nestalo, ani auto nebylo moc poškozené, tak došel pěšky. Druhý den zašel do blízkého JZD aby mu pomohli vytáhnout auto ze škarpy. Tak tam dojel traktor a když to auto tahal, jela kolem hlídka VB, co se stalo, a jak se mohlo stát, že do té škarpy vjel, on odpověděl: "Protože jsem měl v sobě dvě piva."
:-D:-D:-D

Taky se přikláním k názoru, že si udělal kravinu za kterou musíš zaplatit. Když si člověk pomyslí kolik slušnejch zodpovědnejch lidí umřelo díky takovým hovadům tak mi je zle.

Jinak otázka, co hrozí člověku, kterému byl odebrán ŘP za řízení pod vlivem alkoholu, ale ted dál jezdí bez řp? Je to jakoby jezdil bez řidičáku, nebo něco víc?

Kolegové, práce jako práce. Nezapomínat, že právo je oproštěno od emocí. Ale jinak chápu, jestliže budeme brát právo jako minimum morálky, tak rozhořčení je zcela opodstatněné. Některým řidičům bych povinně zavedl semináře soudního lékařství a každé pondělní ráno soudní pitvy na ústavu soudního lékařství, výrazně mě to poznamenalo, myšleno v dobrém.

Poradit bych jistě mohl více, ale pročpak, ex officio to opravdu stanoveno nemám. :-D

Zde bych se přikláněl k polehčujícím okolnostem -
1. spáchal trestný čin ve věku blízkém věku mladistvých
2. napomáhal při objasňování své trestné činnosti
3. trestného činu upřímně litoval, nebo
4. vedl před spácháním trestného činu řádný život.

Jinak relevantní ustanovení:

§ 274 Ohrožení pod vlivem návykové látky
(1) Kdo vykonává ve stavu vylučujícím způsobilost, který si přivodil vlivem návykové látky, zaměstnání nebo jinou činnost, při kterých by mohl ohrozit život nebo zdraví lidí nebo způsobit značnou škodu na majetku, bude potrestán odnětím svobody až na jeden rok, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti.
(2) Odnětím svobody na šest měsíců až tři léta, peněžitým trestem nebo zákazem činnosti bude pachatel potrestán,
a) způsobí-li činem uvedeným v odstavci 1 havárii, dopravní nebo jinou nehodu, jinému ublížení na zdraví nebo větší škodu na cizím majetku nebo jiný závažný následek,
b) spáchá-li takový čin při výkonu zaměstnání nebo jiné činnosti, při kterých je vliv návykové látky zvlášť nebezpečný, zejména řídí-li hromadný dopravní prostředek, nebo
c) byl-li za takový čin v posledních dvou letech odsouzen nebo z výkonu trestu odnětí svobody uloženého za takový čin propuštěn.

Z praxe jasná podmínka, zákaz činnosti. A přeci jen mi to nedá, zkusil bych dohodu o vině a trestu, když na SZ jsou tak 2 případy. :-D

Při řízení po zákazu činnosti, další postih:

§ 337 Maření výkonu úředního rozhodnutí a vykázání

(1) Kdo maří nebo podstatně ztěžuje výkon rozhodnutí soudu nebo jiného orgánu veřejné moci tím, že
a) vykonává činnost, která mu byla takovým rozhodnutím zakázána nebo pro kterou mu bylo odňato příslušné oprávnění podle jiného právního předpisu nebo pro kterou takové oprávnění pozbyl,
b) zdržuje se na území České republiky, ačkoli mu byl uložen trest vyhoštění nebo bylo rozhodnuto o jeho správním vyhoštění,
c) bez povolení a bez vážného důvodu se zdržuje v místě nebo obvodě, na které se vztahuje trest zákazu pobytu, nebo nedodržuje omezení, která mu byla soudem uložena v souvislosti s výkonem tohoto trestu
d) porušuje zákaz pobytu uložený podle jiného právního předpisu,
e) navštíví akci, na kterou se vztahuje trest zákazu vstupu na sportovní, kulturní a jiné společenské akce, nebo se dopustí jiného závažného jednání, aby zmařil účel tohoto trestu,
f) bez závažného důvodu nenastoupí na výzvu soudu trest odnětí svobody nebo se jiným způsobem neoprávněně brání nástupu výkonu tohoto trestu,
g) dopustí se závažného jednání, aby zmařil výkon nebo účel trestu,
h) dopustí se závažného jednání, aby zmařil výkon nebo účel vazby,
i) dopustí se závažného jednání, aby zmařil výkon nebo účel zabezpečovací detence, nebo
j) dopustí se závažného jednání, aby zmařil výkon nebo účel ochranného léčení nebo ochranné výchovy, které byly uloženy soudem, nebo jinak, zejména útěkem z ústavu, pomocí při útěku, výkon takových rozhodnutí podstatně ztěžuje, anebo maří dohled uložený při ukončení ochranného léčení,
bude potrestán odnětím svobody až na dvě léta.

Hezký den všem a opatrně na silnicích, začíná to klouzat. ;-)

Dohodu ti ponukne prokurator a nebude sud. Pokial nemas advokata tak sa zvacsa vyplati, pretoze vsetci maju menej prace a na sude by ti mohli nalozit este viacej. Berie sa to ako polahcujuca okolnost, ze prijimas trest a si ochotny niest zodpovednost.
Sud moze, ale celu dohodu odmietnut ak by sa mu nejaka jeho cast zdala neprimerana.

Co se stalo se uz neda vratit a ja doporucuju mluvit pravdu a vykaslat se na pravnika. Bude stat nehorazny prachy a nevymysli vubec nic. Tahle situace je jasna jak facka, dalo by se z toho vylhat a celkem bez ztraty kyticky, ale to nedoporucuju a ani ti to nepreju. Takovyhle hovada se maj rozsekat a chcipnout.

Ten kdo se dobrovolne ozere jako prase a s klidem sedne za volant bych strilel na miste , okamzite bez jakehokoliv soudu, na takovym praseti si nikdo nic neveme, vetsinou to odskacou uplne nevinny lidi.

Takze jeste jednou, pravdu a pozadat krom zakazu rizeni o penezity trest, nebo obecne prospesne prace, ve vlastnim zajmu spolupracovat s PMS a koukat to co nejdriv oddelat, at mas pokoj.

Jenze vetsinou strach po soudu opadne a na tyhle alternativni tresty se rychle zapomene, prece nebudu ve svem volnu makat zadara ze ? Pred kamosema za dementa......

Pak uz zbejva jen premena co hodina trestu = 1 den natvrdo a tak je to spravne, tak to ma byt !!!