Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Amnestie

Dobrý den,

v září mi byl uložen trest 10 měsíců s odkladem na 2 roky a zákazem řízení motorových vozidel na 3 roky. Vztahuje se na mě prosím amenstie a pokud ano, tak je nutné explicitně u soudu žádat o výmaz z rejstříku trestů nebo to proběhne automaticky? Náklady řízení ve výši 9.000,- jsem zaplatil.

Děkuji předem za odpověď,

Russian76

Asi bych se u soudu nebo u kurátora(*), máš-li nějakého přiděleného, zeptal. Zda čekat či se o to někde "hlásit". Předpokládám, ale, že to řízení bude zakončena nějakým výstupem a určitě dostaneš do ruky nějakou bumážku.

---
(*) terminologie bude asi jiná, neorientuji se v tom, se soudy jsem nikdy nic neměl.