Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Proplacení dovolené

Dobrý den,

chtěla bych se zeptat, zda vzniká nárok na proplacení dovolené, která nebyla vyčerpána v předchozím roce. Odcházím ke konci ledna do jiného zaměstnání a v roce 2012 jsem měla cca 18 dní nevybrané dovolené.

Mám na proplacení nárok?

Předem děkuji za rady.

Dobrý den,

při ukončení pracovního poměru je třeba se se zaměstnavatelem domluvit, zda si nevyčerpanou dovolenou vyberete např. ve výpovědní době či zda Vám ji proplatí.Pokud se dohodnete na proplacení dovolené,v takovém případě zaměstnavatel nevyčerpanou dovolenou proplatí spolu s poslední mzdou v nejbližším výplatním termínu po skončení zaměstnání.