Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Pravo na manzelovo dedictvi

Dobry den,
prosim chtela bych se zeptat a po pripade poradit.Muj manzel v manzelstvi nabyl dedictvi,zdedil byt.Nasel si tam najemce,ale ty po 2letech si nasli neco jineho,tak se manzel rozhodl byt prodat.Bydlime v mestskem byte a penize z prodeje bytu si ulozil na ucet.Nase manzelstvi dlouhodobe nefunguje a proto se budeme rozvadet.Chtela jsem se zeptat,zda bych mela pravo i ja na nejakou financni castku z manzelova dedtictvi,kdyz to nabyl v manzelstvi.A nebo je to jen jehomdedictvi a ja nemam na nic pravo?Moc dekuji a budu vdecna vsem kdo poradi.

Ne, co zdědil manžel, je jen jeho, nepatří to do společného jmění manželů.

§ 143/1a) Občanského zákoníku
Společné jmění manželů tvoří majetek nabytý některým z manželů nebo jimi oběma společně za trvání
manželství, s výjimkou majetku získaného dědictvím nebo darem, ...

Dobrý den, toto téma mě docela zaujalo, ta žena nechce část toho bytu co manžel zdědil, ale peníze utržené z jeho prodeje. To by pak znamenalo, že kdyby si manžel koupil např. auto z těch peněz, tak ona na něj taky nemá právo, protože jsou to peníze získané z prodeje zděděného bytu?