Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Prodejce nezaplatil.

Dobrý den,

chtel jsem prodat nějaké BTC (je to elektronicka mena).
Oslovil mě kupec, vše jsme domluvili na jednom foru, jelikož měl reference (uspěšný obchod s jiným uživatelem)
poslal jsem mu BTC předem. (jsem ale blbec)
Bohužel mi nezaplatil. Jedna se o 3300 Kč.

Mužu doložit že jsem mu měnu poslal,mužu doložit co jsme si domluvili. Mám i jeho číslo učtu kde provedl uspěšně obchod s jiným uživatelem.

Ma cenu to někam hlásit.

Prolomit bankovní tejemství může státní zástupce v trestním řízení dle § 8/2 tr. řádu, v přestupkovém řízení ale nikdo to bankovní tajemství prolomit nemůže.

§ 8/2 tr. řádu
Jestliže je toho v trestním řízení třeba k řádnému objasnění
okolností nasvědčujících tomu, že byl spáchán trestný čin, nebo v
řízení před soudem též k posouzení poměrů obviněného anebo pro výkon
rozhodnutí, může státní zástupce a po podání obžaloby nebo návrhu na
potrestání předseda senátu požadovat údaje, které jsou předmětem
bankovního tajemství, a údaje z evidence cenných papírů. V řízení o
trestném činu podle § 180 trestního zákoníku může orgán činný v
trestním řízení vyžadovat individuální údaje získané podle zvláštního
zákona pro statistické účely. Podmínky, za nichž může orgán činný v
trestním řízení vyžadovat údaje získané při správě daní, stanoví
zvláštní zákon. Údaje získané podle tohoto ustanovení nelze využít pro
jiný účel než pro trestní řízení
, v jehož rámci byly vyžádány.

Tohle je standardní riziko obchodu s neznámou osobou. Prostě obchoduješ s anonymem, tak se pak nediv, když tě vypeče. Na to riziko jsi přistoupil sám a dobrovolně, pokud nejsi omezen na svéprávnosti, tak sis to musel moc dobře uvědomovat, přesto jsi do toho šel. Vezmi si to jako velice levné ponaučení pro příště. Protože jinak by tě třeba mohlo napadnout kupovat auto z Anglie.

http://auto.idnes.cz/podvod-s-ojetymi-auty-z-velke -britanie-dh6-/auto_ojetiny.aspx?c=A120416_133839_ auto_ojetiny_fdv