Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Nelegální podnikání, dovoz zboží z číny

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat jak to opravdu je?

Dlouhodobě když se bude nakupovat po kusech elektronika z číny, a následně prodávat na aukru o cca 500kč více, tak je to prý nelegální podnikání. A jak to je když se bude jednat o zprostředkování prodeje? Tak, že lidi mi za ní zaplatí cca o 400kč více jako provizy a následně jim bude PŘÍMO NA JEJICH ADRESU z číny zboží odesláno? Díky

Z důvodů neustálého zaplavování tématu reklamními agenty zamykám. (Kurt)

v cr se smi prodavat vyrobky odpovidajici ceskym ci evropskym normam, jako prodejce musis zajistit prislusne dokumenty, potom musis zaplatit clo, odvest dph a prijem zdanit, nejednomu takovemu prodejci byla dan fu domerena

Nejednoduchší je to zadat nějaké firmě, která to provás bude vozit z Číny, vše za vás vyřídí a vy jim vše jen zaplatíte a nemusíte se starat o to, zda máte platit to nebo ono. Naše společnost si vybrala tuto firmu Dotaz je více než rok starý, není nutné sem cpát reklamu. (karel)a zatím jsme neměli sebemenší problém. Při větším odběru a pravidelném doporučuji stejnou cestu.

prave ze o tom premyslim, ze si zalozim zivnost. Jen nechapu s tim clem. kdyz jsem kupoval 6 balicku se stejnym obsahem i s cenou, tak jen jeden z tech 6 byl zadrzen celniky a musim dolozit papiry coz uz jsem udelal. Kdyz v tom zacnu podnikat, tak jak budu nahlasovat a komu ze je to obchodni povahy a aby kazdy balicek celnici zachytili?
Protoze vetsinou mi balicky prisli a razitko bylo BEZ CLA od celniku.

Ne, ty platim i ja.. Jen me zajima, kdyz pujdu do toho na zivnost, jak oznamim celnikum ze mi prijde balicek od soukrome osoby z ciny, aby ho zastavili a vymerili clo a dan? Protoze oni balicky pousteji do volneho obehu (bez cla) skoro vsechny, jen obcas namatkove nejaky zastavi a musim dolozit za kolik jsem ho koupil. Jen tohle proste nechapu

To je jednoduché, prostě bude něco prodávat na aukru a nebude to mít "na skladě", někdo si to koupí, zaplatí za to předem a on to teprve pak objedná např. přes ebay v číně a nechá to zaslat přímo na adresu kupujícího a ne na tu svoji adresu. Většinou to odesílatel z číny ještě chytře označí jako "Gift", tedy dárek, takže se to tváří jako soukromá pošta.

Jinak clo celnící naúčtujou, pokud hodnota zásilky je myslím přes 45 € a DPH doměří, pokud je hodnota zásilky přes 22 €.
http://finance.idnes.cz/co-vas-ceka-kdyz-dostanete -balik-z-ciziny-ffu-/viteze.aspx?c=A120223_104341_ viteze_zuk

Pozri colnici nie su blbi, namatkovo sa to nekontroluje a navyse si predstav, ze aj colnici pouzivaju PC a databazy. A co si tak asi myslis, ze im tam vyskoci po takych 3-4 mesiacoch? Ze milemu Pospovi prislo 20 balickov (pre osobnu potrebu? haha) a nic neclil a nedanil. No pozrieme sa nanho.
A budes danit a clit doatocne a navyse este aj s teoretickou pokutou.

No nezdá se mi že by používali databázi , znám jednoho prodejce na aukru který už přes rok takhle nakupuje a dováží do čr . Týdne mu chodí cca 5 někdy i víc balíčku a zatím je v poho.
Já To Taky zkusil ale od jedné nejmenované firmy jsem byl upozorněn že se jedna o nelegální obchodování , tak se proto zajímám jak to vyřešít legálně...

Nechápu proč tedy není kontrola balíčku u všech a jen jeden z malá se zabavi pro vymereni dph či cla a pokud se tak stane , Já zaplatím DPH popřípadě CLO a tudíž bych s tímto balíčkem mohl už nakládat jak Uznám za vhodné? Díky

Není v jejich silách kontrolovat všechny zásilky, namátkově rozbalují pouze zásilky, které se jim nezdají, řídí se podle velikosti a váhy zásilky a podle toho, jak je označena, jsou to také lidi, někdy se jim chce dělat a někdy se jim nechce dělat a pouštějí všechno. Žádnou databázi přijemců zásilek si nevedou. Většinou zásilka projde jen RTG kontrolou.

Odhalování nelegálního podnikání je věcí Finančního úřadu a ne Celní správy. Finanční úřad může vyžadovat po aukru informace o uskutečněných prodejích jednotlivých uživatelů, údaje o jejich totožnosti a další informace. Poté si finanční úřad sám pozve prodávajícího k podání vysvětlení a případnou daň mu doměří, popř. uloží nějakou pokutu a to podle přístupu kupujícího a podle toho, jak sám spolupracoval s Finančním úřadem při tom vysvětlování.
http://www.dsl.cz/clanek/1647-uzivatele-aukra-pod- drobnohledem-ber-aku

Zeby dalsie z tvojich povolani bolo colnik?
Silne pochybujem, ze v CR to bude diametralne odlisne, ale na SK colnici db maju a zaznamy sa vedu samozrejme o kazdej zasielke. Pokial pouzije predajca niektoru z dodavatelskych sluzieb je na 100%, ze zasielka bude preclena (pokial splni dane limity). Najlepsie vysledky ako sa vyhnut clo je pouzitie klasickej posty, kedze sa cez nu prepravuje najviac zasielok. Predajcovia z Ciny vyuzivaju vylucne postu kvoli nakladom, takze tam sa moze stat, ze im unikne aj zasielka, ktora mala byt preclena. Riadia sa tam totizto tym, co je uvedene v prilohe zasielky, takze finty so znizenou cenou na baliku a oznacenim GIFT naozaj vychadzaju.

a to je ono , pokud unikne zásilka celníkům do volného oběhu tak mě zajímá zda ta se eviduje či ne ? Pokud neunikne a Já zaplatím DPH popřípadě CLO tak ta se evidovat určitě bude pokud se nemýlím ?
A teď mě zajímá jaké množstvi je pro osobu limit , tedy jestli je?

A nebude to v tomto konkrétním případě zprostředkovatelská činnost?
Zajištění zboží na cizí pokyn na cizí účet, za úplatu? Clo a Dph k tíži objednatele a provize zdanit u sebe? V tomto případě to asi bude, jako by si to v číně objednal sám konečný příjemce individuálně. V tom případě nebudou zapotřebí české návody. Záruky ovšem bude třeba uplatňovat v Číně u dodavatele. Dodavatel možná bude chtít jednat s objednatelem, kterým je sprostředkovatel, leda by bylo ujednáno něco jiného písemně. Takže to se nám to komplikuje.

Problém také bude, že hodnota vyměřeného cla a Dph je předem neznámá. Ale může to smluvně ošetřit. Je přece zprostředkovatel. Potíž v tomhle může být, že právním stavem situace se nikdo moc chlubit z pochopitelných důvodů nebude, takže nebude ani smlouva.
Je to tedy celé dost na vodě. Takovým kšeftařům bych se osobně raději vyhnul.
Kšeftař také riskuje, že uvede-li někoho i nevýslovně v omyl ve výše zmíněném právním stavu situace, a zákazník to zjistí dodatěčně a utrpí-li újmu i jen zdánlivě, nepříklad tak, že výrobek bude mít poruchu a zákazník se na zprostředkovatele obrátí s reklamací, zprostředkovatel suše odpoví, že ať si napíše do Číny, vysoká hladina nasranosti je zaručena. Pak budou stačit tři dopisy. Jeden na Aukro, to možná stopne účet, jeden na celní správu, která si ho napíše do black listu a jeden na místně příslušný FU. Nalezne-li tento při následné kontrole nesrovnalost, například usoudí, že nešlo o zprostředkování ale o nákup za účelem dalšího prodeje a že skutečný stav byl zakryt stavem formálně právním, ze sraček se nevyhrabe. FU s výše zmíněnou formulací má tak široké operační pole, že kraje nedohlédnete, jen lidi chybí. Zatím.
Ale nezaměstnaných je dost. peníze berou, takže by je na to mohli použít. Na to by si jistě nikdo u ústavního soudu nestěžoval. Dej blbci razítko a......... To byl ovšem vtip.
Skutečně fundovaný rozbor možných vývojů a následků bych si rád přečetl.

Ještě k současnému stavu. To že něco prochází teď, neznamená, že hříchy minulosti někoho nedostihnou v budoucnosti. Datacentra se plní a výkony počítačů stoupají a prohledávání databází, dříve nemožné, se stává snadným. Podívejte se jen, jak dlouho trvá vyhledávání na Googlu. Zlomky sekund. Včetně korekce překlepů!!! Nic neunikne. Příkladně bankovní tajemství ve Švýcarsku bylo již prolomeno a pracovnice FU mi říkala, že již dodaňovali. A šrouby jsou utahovány soustavně o tom, nepochybujte. Brzy budou asi i daně nakravské prdy jakožto skleníkový plyn, nebo jiná podobná šílenost. Přežvýkavci jsou totiž údajně největším producentem CO2. Říká se tomu fiskální zájem státu.
Ptáte-li se, proč tedy unikají ti největší, tak vám umím odpovědět, ale to umíte i sami. Nemusíme to řašit.
Uff.

No ted se to taky rozjelo na FB, pochybuji ,že i když mají třeba živnostenský list vedou o tomto zprostředkování řádnou evidenci a mají veškerá povolení.Založí tzv. skupinku , nalákají ovečky lačné levného zboží /mám zkušenosti s oblečením/. objednají třeba i po 1ks na aliexpres.com, přirazí si 100,-- a zboží nasměrují přímo k odběrateli.Zatím na tom docela vydělávají.

Dovolte, abych Vás upozornil na novou knihu Dovoz zboží z Číny, která vyšla v dubnu roku 2013. Jedná se zatím o jedinou publikaci tohoto druhu na českém a slovenském trhu.

Kniha Dovoz zboží z Číny představuje ucelenou problematiku s obecnými aspekty importu z Číny. V 80 kapitolách a podkapitolách se čtenář například dozví, jaké nutné kroky musí učinit před dovozem, jak dodavatele v Číně vyhledávat, ověřovat je a komunikovat s nimi, jaká právní problematika se na konkrétní výrobek a dovozce vztahuje, pro jaké případy jsou nutné certifikace a označení, jakými způsoby lze za zboží platit a jednotlivá úskalí platebních metod, jaké jsou možnosti dopravy, celní problematika, co navštívit v případě obchodní cesty v Číně, jak řešit reklamace, na co si dát pozor a mnoho dalších užitečných informací a rad.

Knihu můžete nakupovat na advertising

V rámci otázek ohledně importu z Číny se též standardně můžete dotazovat ve fóru advertising

Nedovolime, na reklamu tu mame reklamneho manazera, takze oslovte jeho ak si chcete robit reklamu. advertising (fleg) (karel)

Nikdo z techto cinskych prodejcu nema CE certifikace potrebne pro legalni prodej v EU. Cinani dost serou na dulezitou vec: na napejeni. Vim o par pripadech, kde u mobilniho telefonu nebylo spravne uzemne trafo a uzivatel dostal poradnou pecku, nebo usb hodinky s kamerou zacali po pripojeni do pc horet (nafoukla se baterka a vzplaly). Prodejci v ČR si neuvedomuji, co riskuji. Nejen kontroly od COI a obrovske pokuty za nepredlozeni potrebnych dokumentu (nutno uschovat jeste 10 let po ukonceni cinnosti). V horsim pripade muze prodejcuv vyrobek zpusobit vazne zraneni, ci dokonce smrt. Za to hrozi trest na tvrdo za zabiti z nedbalosti. Bohužel toto platí i pripade, ze chcete ,,preposilat" zbozi od dodavatele. Zajisteni potrebnych dokumentu pro legalni prodej v CR je velice nakladny.