Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno vratné láhve

zdravim,
je to taková banalita ale při vracení pivních lahví v kameném obchodě(větší množství) jsem byl odmítnut, že za prvé bych si musel koupit stejný počet nových piv kolik jich vracím a za druhé mi je nechtěli vzít z důvodu toho že láhve jsou od jiných piv než prodávají(přitom lahve jsou stejné akorát jiné etikety).

Mají na to právo? Když o kilometr dál v supermarketu mě všechny ty lahve ten jejich automat vzal?

Jde mi jen o princip protože jsem našel tenhle výňatek ze spotřebitelského zákona:

Výkup zálohovaných obalů nesmí být omezován v množství a ani vázán na nákup zboží. Toto ustanovení se vztahuje nejen na obchody, ale i na ostatní subjekty v celém obchodním řetězci. Tzn., že nejen obchodník nesmí omezovat množství výkupu od spotřebitele, ale ani velkoobchod (distributor) a výrobce nesmí omezovat výkup, odběr prázdných obalů od maloobchodů. Výkup zálohovaných obalů musí být zajištěn v prodejně, která je prodává, po celou provozní dobu. Pokud výrobce mění druh vratného zálohovaného obalu nebo ukončuje jeho výkup, je povinen tuto skutečnost oznámit odběratelům 6 měsíců předem. Zároveň v takových případech platí, že vratný zálohovaný obal musí být vykupován nejméně jeden rok od posledního uvedení na trh nebo do oběhu.

Kde si stěžovat má to cenu? nebo spíš stalo se vám tohle někdy?

Když už to někdo vytáhnul, tak taky přispěju. Mám kousek od domu vietnamce. Ještě když jsem chlastal, kupoval jsem tam denně cca 5-7 piv. Jednou, pár dni po sylvestru, s plnou taškou láhvi (některé byly zakoupené jinde), jsem je šel vyměnit za plné. Bohužel Vietnamec mě poslal do prdele s tím, že některé nejsou jeho a že mi veme jen ty co prodává (jednalo se o jiné etikety) flašky byly všechny stejné. Byl jsem pěšky, a hyperblbinec je daleko. Vietnamec mě zná dobře, chodili jsme tam z rodinou často pro běžné nákupy a pod. Předpokládal jsem, že ze stare známosti se nějak domluvím, nedomluvil. Vydržel jsem tam nechodit přes rok....