Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Alimenty a SJM

Zdravim.Byly mi soudem vymereny alimenty na syna z platu a z diet ktere pobiram jako nahradu.Vedel by nekdo jak se proti tomu branit?
Pri rozvodu bylo v rozsudku uvedeno,ze jsme si jmeni vyporadaly,ale opak je pravdou.Ja odesel z bytu jen tak,bez vseho.
Da se s tim jeste neco delat?
Nejvic me trapi ty alimenty.Nejde mi o vysi,ale o to jak se mi vysmala kdyz jsme odchazely od soudu.Myslel jsem,ze se alimenty nesmeji vypocitavat z diet a to z duvodu ktere uvadi par.299 obcanskeho soudniho radu.
Poradil by mi nekdo jak v te veci postupovat?

Kazdopadne ti dekuji za odpovedi.
Ovsem rozhodne nesouhlasim s tim,ze mam toto brat tak jak to je a drzet hubu a krok.To je spatne uvazovani.Takhle muzu vazovat snad jen jedine v pripade bourky,tornada,zemetreseni a podobnych veci ktere se opravdu nedaji ovlivnit.
Me nesere,ze mam platit tolik ci tolik,ale to,ze se justice neridi rozumem.Spravedlive by v tomto pripade bylo,kdyby treba ta castka co ma rodic platit druhemu,byla rozdelena na pul a jedna pulka byla deponovana na ucet ditete a s druhou at si rodic tedy nalozi dle sveho uvazeni.Vsichni vedi,ze alimenty nejsou pouzity vyhradne pro dite,ale proste na cokoliv.
No nic.Koncim tedy debatu.Pomuzu si proste jinak.

Spravedlivé.....aby to bylo spravedlivé, museli by každý z rodičů platit polovinu všech nákladů spojených s dítětem a rodič platící alimenty by ještě měl rodiči o dítě pečujícímu refundovat polovinu času stráveného staráním se o to dítě, protože ve své podstatě je to práce a tedy náklady spojené s dítětem.
To byste se pak divil, až by Vám vyměřili z platu 20 000,- alimenty 15 000,- (a to počítám hodně nízko) a bylo by to spravedlivé.
Takže s tou spravedlností ohledně alimentů bych byl hodně opatrný.

Refundovat čas by měl pouze za předpokladu, že by ani jeden rodič mít dítě u sebe nechtěl. Obecně je to spíše tak, že o svěření do péče žádají oba rodiče a snaží se, aby dítě vychovávali právě oni...
Pokud na dítě nemají čas/nechtějí mu ho věnovat zdarma, tak nechť nežádají o svěření do péče a ještě lépe ať si dítě ani nedělají.

Spravedlivé by bylo placení alimentů tím způsobem, že by matka vždy na konci měsíce předložila účtenky, kolik a co za dítě utratila, (včetně přiměřené platby za vodu, elektřinu, apod.) a otec proplatil přesně 1/2. Určování alimentů od stolu na základě výše příjmů otce je nespravedlivé.
Pokud se má za to, že by dítě mělo mít obdobný životní standard jako více vydělávající rodič, má být svěřeno do péče jemu.

Glottonovi jsem pouze napsal za sebe ideální/nejspravedlnější návrh řešení, když už jsme se pustili do roviny úvah. Ne to, které by obnášelo nejméně byrokracie.

A ano, pokud by byl rodič někdo jako Krejčíř a někdo by usoudil, že je nežádoucí, aby u něj dítě bylo, poté je ale současně samozřejmé, že dítě tedy bude požívat životního standardu ne Krejčíře nýbrž své matky a Krejčíř by pouze platil 1/2 doložitelných výdajů za dítě. Přišlo by mi to naprosto spravedlivé a logické.
Ne jako v současném socialismu, kdy bohatý otec fakticky kromě dítěte sponzoruje i svou bývalou ženu. Dávno měl být stanoven maximální strop výživného na dítě dle věku dítěte.