Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Právo na deaktivační poplatek

Dobrý den, pokusím se Vám popsat nastalou situaci. Dne 5.6.2012 jsem podepsal smlouvu s xenergii, dne 30.7. 2012 jsem obdržel od ČEZu Přijetí výpovědi s přílohou Odvolání výpovědi a tak jsem se rozhodl, že bych chtěl tedy i nadále zůstat u ČEZu a odeslal jsem onu přílohu. Poté jsem dne 10.8.2012 obdržel Akceptaci odvolání výpovědi od ČEZu a tímto jsem byl přesvědčen že i nadále zůstanu u ČEZ. Ale dne 9.10.2012 mi přišlo vyúčtování od ČEZu s přeplatkem a tentýž den mi přišel i rozpis záloh od xenergie a tak jsem se tedy telefonicky spojil se zákaznickým centrem ČEZ a tam mi bylo zděleno že jsem u xenergi, že prý posílali výpověď k xenergi a ta jim nebyla schválena a že podepsaná smlouva už nejde zrušit, a že tedy mám platit jen xenergii. Dne 13.11.2012 mi přišla upomínka od ČEZu za neuhrazenou zálohu, tak jsem se s nimi opět tel. spojil a tam mi bylo řečeno, že jsem tedy i nadále u ČEZu. Poté jsem psal e-mail na ERÚ a tam mi teprve dokázali říct, že jsem byl od 1.10. do 16.10. 2012 u X energie a teď jsem znovu u ČEZu a teď přichází proč se na Vás obracím X-energie mi dne 29.11.2012 poslala dopis, kde po mě požadují zaplacení deaktivačního poplatku a to 6000 Kč nejpozději do 30.11.2012 což bylo nemožné a nic jsem nezaplatil. Ale já jsem chtěl smlouvu ukončit ještě dříve než začala platit, .Tak se tedy ptám jestli na to má spol. X-energie právo po mě požadovat tento poplatek.

Takže znovu. Podepsal jsi smlouvu s X-energií. ČEZ souhlasil. Byl jsi zákazníkem X-energie. Potom jsi se rozmyslel a vrátil se k ČEZu. Pokud má X-energie ve smluvních podmínách nebo všeobecných podmínkách platbu 6.000 Kč za nedodržení smlouvy, tak s tím nic nenaděláš a zaplatíš.

ČEZ nic nezmrvil, oni s tímto počítají (že zákazník zaplatí deaktivační poplatek), akorát se to zákazníkovi neřekne. ČEZ reagoval až když už bylo pozdě - bylo zažádáno o převod odběrného místa a tedy už dávno vypršela lhůta pro odstoupení od smlouvy bez sankcí (obvykle 30 dní od podpisu). Je to běžná praxe a zákazník platí..... Zkuste kontaktovat xenergii, zda by bylo možno se k nim přihlásit zpět, mohli by vám deaktivační fakturu stornovat ale museli byste být u nich dokud nevyprší smlouva. A smlouvu POŘÁDNĚ PŘEČÍST.