Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Dohoda o provedení práce

Dobrý den, prosím Vás od zaměstnavatele jsem dostala dohodu o provedení práce. Je povinen za mě hradit zdravotní a sociální pjištění, nebo musím být hlášena na úřadu práce? a kolik si můžu vydělat korun? k tomu pobírám částečný ivalidní důchod 1. stupně. Mám pro to nějaké finanční omezení? ohledně výdělku? Děkuji za odpověď.

Dohodu o provedení práce jste nedostala,
ale dobrovolně uzavřela.

Nepřekročí-li sjednaná odměna 10.000 Kč měsíčně,
neodvede za Vás zaměstnavatel zdravotní ani sociální pojištění.

Registrace na úřadu práce není pro nikoho povinná,
jde o právo nezaměstnaných.

Během registrace na ÚP smíte vykonávat jenom tzv. nekolidující zaměstnání
s výdělkem/odměnou do 4.000 Kč měsíčně (brutto).

Rozhodnete-li se pro registraci, musíte DPP oznámit
a doložit písemnou dohodou v den registrace.