Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Rada s řidičákem

Dobrý den, loni 22.12. 2012 jsem byl okraden, ukradli mi všechno (občanku, řidičák...), Občanku a jiné doklady jsem stihl vyřídit, ale pak jsem byl až do těď v zahraničí, takže jsem nemohl vyřídit ridičák.

Takže nemám už papír od policie o odcizení a jdu to vyřídit po roce od okradení.

Tak se chci zeptat, je za to nějaká pokuta, nebo něco? Děkuju

Stačí eda přijít na magistrát, a říct, že si jdu pro nový řidičák?

No pokuta je i za to, žes tu ztrátu na obecním nebo městském úřadu do registru řidičů neprodleně neoznámil, tu oznamovací povinnost tam máš totiž ty jako držitel a ne policie, ta to registru řidičů jistě neoznamovala a ten řidičský průkaz tam určitě stále vedou jako platný.

§ 115/1 zák. č. 361/2000 Sb.
Ztrátu, odcizení, poškození nebo zničení řidičského průkazu je držitel řidičského oprávnění povinen neprodleně ohlásit příslušnému obecnímu úřadu obce s rozšířenou působností.