Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Daně z netových sázek bet

Zajímalo by mně, zda je nutné odvádět daň z každé malé výhry
nebo to stačí vyúčtovat za celkový rok?
U bet-at-home je jasně no problem s výplatou a vkladem,
akorát mě zajímá, zda bych měl něco platit finančáku,
když jsem možná celkově vyhrál.

Máte s tím zkušenosti? Díky.

P.S. Sázet jinde by mělo být právně OK, akorát odvod daní
z případné výhry by mělo být v ČR. Smad se krutě nemýlím.

Já myslím, že vyhrávajícího to nemusí zajímat, daň platí v ČR provozovatel té sázkové společnosti, výhry se vyplácí už zdaněné. Nebo si myslíš, že když v herně ve výherním automatu vyhraješ nějaké peníze, že je pak budeš ještě danit? Nebo že budeš danit výhru ze Sportky? :-)

§ 10 Ostatní příjmy
(3) Od daně jsou, kromě příjmů uvedených v § 4, osvobozeny
b) výhry z loterií, sázek a podobných her provozovaných na základě povolení vydaného podle zvláštních předpisů12) nebo na základě obdobných předpisů vydaných v členských státech Evropské unie nebo dalších státech, které tvoří Evropský hospodářský prostor.

teď je ale na místě otázka, zda zahraniční sázkovky jedoucí po netu toto povolení mají. Co se pamatuju, tak je to právě ten problém, se kterým se česká legislativa několikrát (ne)úspěšně (?) střetla.

edit: netuším kde ten "Bet" má domov, tyto věci jdou totálně mimo mně.

Oni tě k něčemu vyzvali? Pokud oficiálně (výzva k podání vysvětlivky či tak nějak), měl bys reagovat také oficiálně, mail nemusí stačit. Úřední šiml má často zlomyslnou radost, když něco nevědomky zanedbáš a může se po tobě vozit, pozor na to.

Čím menší úředníček (funkcí, ne postavou :-)), tím důležitějším chce být a rád se vytahuje. Znám…

Pokial to nieje štatom prevadzkovana loteria ako napr.sazka/u nas napr.tipos/,treba za normalnych okolnosti podat danove priznanie z vyhry a zaplatit dane obvykle do troch rokov od vyplatenia vyhry,z vyhier zo štatom prevadzkovanych loterii sa obvykle dane neplatia,takisto z vyhier inych spoločnosti,ktore nepresahuju 165 eur a ekvivalent v českych korunach a z vyhier z loterii mimo Českej republiky,ktore obvykle dostane zahraničny vyherca už bez miestnych poplatkov,ktore platia v dotyčnom štate,takže už nepodliehaju dvojitemu zdaneniu....