Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Roční zúčtování daně

Dobrý den,
můžete mi prosím někdo napsat postup, jak se počítá roční zúčtování daně?

Pokud můžete, napíšete mi i postup v případě že:
Zaměstnanec pracoval do 30.6.2012 a k tomuto datu dostal výpověď, 3 měsíční odstupné a od 30.9.2012 pobírá podporu v nezaměstnanosti. Během zaměstnání v roce 2012 byl zaměstnanec 17 dní nemocný.

Platí, že čím vyšší mzda, tím vyšší vrácení daně?

Děkuji

Postup (všechny možnosti), to je na hodně stránek, to se mi psát opravdu nechce. Je třeba nastudovat zákon o daních z příjmů, tam to je. Případně publikace pro mzdové účetní.

Platí, že čím vyšší mzda, tím vyšší vrácení daně?

Obecně neplatí, ale v konkrétním případě se dá z toho mála uvedeného odhadovat, že vratka by mohla být i kolem 12 tisíc (sleva na poplatníka za měsíce 7-12), pokud ovšem taková daň byla v roce 2012 sražena v měsících 1-6. Byla-li nižší, vratka může dosahovat maximálně téhle sražené částky, do mínusu jít nelze (výjimkou je daňový bonus na děti).