Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Amnestie

Dobrý večer mám dotaz dostal jsem trest na 7 měsíců z odkladem na 18 měsíců, takže amnestie by se měla vztahovat. Ale jde mi o toto, kyby nedej bože se mi povedla zas taková blbost za kterou sem byl potrestán, bude to bráno jako recidiva? Nebo to v záznamech nebudu mít?

Ano, amnestie se na tebe vztahuje (pokud k vynesení trestu došlo do 31.12.2012). A ten trest by se neměl nikde objevovat.

Čl. IV

Prominutí dalších trestů

(1) Promíjím podmíněně odložené tresty odnětí svobody pravomocně uložené před 1. lednem 2013 osobám, které

a) dosáhly či v roce 2013 dosáhnou věk 70 let,

b) osobám, kterým byl trest uložen ve výměře nepřevyšující dva roky.

(2) Promíjím nevykonané tresty obecně prospěšných prací nebo jejich zbytky a nevykonané tresty domácího vězení nebo jejich zbytky, pokud byly tyto tresty pravomocně uloženy před 1. lednem 2013.

(3) Na osoby, kterým se promíjí trest podle odst.1 a 2, se hledí, jako by odsouzeny nebyly.