Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem odškodnění

Můj syn 12 let byl obtěžován slečnou 25 let. Vyšetřovali to policisté a předali státnímu zastupitelství. Nato byla obviněna-přečin ohrožování výchovy dítěte ,přečin útisku,přečin výroby a jiné nakládání s dětskou pornografií. Koncem února máme jít k soudu. Zajímalo by mně jestli má syn nárok na nějaké odškodné. Pokud ano, tak jaké kroky musíme podniknout, rozhodne o tom soud, nebo si musíme nějakým způsobem zažádat ?

loading...

Nárok na odškodné musí prokázat v trestním řízení poškozený, ten nárok musí být prokázán ve zcela jasné a odůvodněné výši, jinak odkáže trestní soud poškozeného na to, aby si odškodnění vymáhal v občanskoprávním řízení sám, vzhledem k tomu, že se takto ptáš, tak je jasné, že to nikdy neprokážeš, tak s žádným odškodným ani nepočítej. Trestní řízení je věc mezi pachatelem a státem, nikoliv mezi pachatelem a poškozeným.