Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Kouření elektronické cigarety v zaměstnání

Dobrý den,
pořídil jsem si elektronickou cigaretu a rád bych věděl, jestli mi hrozí v práci nějaký postih, když je tam kouření zakázáno (povoleno pouze na vyhrazeném místě a v době přestávky). Je porušením pracovní kázně, když budu. el. cigaretu v průběhu dne potahovat, kdykoliv a kdekoliv budu chtít? Nejedná se totiž o kouření, ale o inhalaci vodní páry (nevzniká žádný kouř, pouze pára, která se rozplyne).

Děkuji

loading...

Vseobecne sa el.cigareta povazuje za cigaretu a fajcenie el.cigarety za fajcenie,takze sa na to vztahuju vsetky predpisy ohladne fajcenia,aj ked vyrobcovia na rozdiel od platnych predpisov tvrdia nieco ine,v praxi je to vylucne na tolerancii zamestnavatela,ci spravi pre fajciarov el.cigariet nejaku vynimku a povoli pouzivanie el.cigariet aj mimo vyhradenych miest na fajcenie,to si treba individualne vyjasnit s konkretnym zamestnavatelom,z vseobecne platnych predpisov a zakonov o ochrane nefajciarov bohuzial vyplyva,ze pouzivanie el.cigarety mimo vyhradenych miest na fajcenie je porusenim zakonov a predpisov o ochrane nefajciarov-vsetky predpisy platne v EU su postupne doplnane aj o el.cigarety,para sa sice rozplynie,ale rovnako obsahuje zbytky nikotinu a substancii na pripravu inhalacnych roztokov,ktore tiez niesu uplne neskodne.......

Prakticky to cigareta nieje,ale čo sa tyka predpisov ochrane nefajciarov je povazovana za beznu cigaretu bez ohladu na to,kolko pripomienok k tomu budes mat,ja som to nevymyslel ale legislativa je legislativa,zamestnavatel nemoze oficialne povolit pouzivanie el.cigarety mimo vyhradenych miest na fajcenie