Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Převzetí moci nad zemí armádou ČR

Dobrý den, chtěl jsem se zeptat co by se ještě všechno muselo stát, aby armáda ČR legálně internovala veškeré politické složky včetně prezidenta a převzala moc v zemi aspoň dočasně, byl by takový krok odsuzován v zahraničí, a pokud by proběhl za 51 procentního souhlasu s občany, byl by snad akceptovatelný.. Nevidím jediný morální důvod, proč by z nás nemohl být za současného stavu vojenský stát, není to snad nic co by bylo ve světě ojedinělé, jak to vidí právníci? Alespoň v dohledné době a jaká je možnost v procentech že by se převrat mohl povést? Ptám se spíš na subjektivní názor situace..

V únoru 48 to první co komunisti spacifikovali byla armáda, a nasadili vlastní lidi-milice. Hned nato změnili ústavu..... důležité je zlegitimovat moc, nastavit vlastní ústavu, dát vlastní lidi na důležité posty, lidi zastrašovat.....
Nebylo to tak dlouho co v Thajsku armáda spacifikovala vládu, musela prchnout za hranice.
http://www.lidovky.cz/thajsko-zaziva-statni-prevra t-dzp-/zpravy-svet.aspx?c=A060919_180549_ln_zahran ici_fho

Tady máš co se stalo v Bělorusku, jak Lukašenko salámovou metodou utahoval šrouby.
http://svobodne-belorusko.wz.cz/belorusko_v_promen ach_casu.htm

To co chceš vědět už spadá do hypotéz "Co by se stalo, kdyby...."