Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Použití Směnárny - Věk?

To opravdu nikdo řešit nebude. U tak nicotné částky. Jenom pozor, směna korun na eura bývá bez problémů, ale u opačné směny si dejte pozor na kurz. Záleží teda na lokalitě, v Praze bych si dal pochůzku od muzea k můstku (cik cak opletalkou a jindřiškou a souběznýma ulicema, je to tak na půl až tři čtvrtě hodiny) a určitě bych našel někde směnárnu, která dá kurz čnb snížený max. o 50 haléřů (v zásadě bych šel skoro najisto, přecejenom už mám směnárny vytipované, do kterých nestojí za to ani koukat, rekord jsem viděl nákup 14.90/€ prodej 29.90/€ pod Koněm).
Osobně bych eura na koruny neměnil, je to celkem univerzální měna a do eurozóny jezdím často. Ale ne vždy se mě vyplatí poslouchat, brácha se takto chtěl zbavit liber, byl tím posedlý i když další cestu do londýna plánoval. Tak je vyměnil a dobře udělal, protože asi týden po tom se začlo mluvit o brekzitu a libra padla snad o třetinu a on potom nakoupil ještě levněji, než prodal.
Někdy chtějí občanku (údajně nad €1000), ale je to různé, někdy ji po mě chtěli při €700 jindy jsem měnil €1250 a nic nechtěli. Vlastně jen jednou jedinkrát právě při výměně těch €700. Ale to je dané tím, že teroristi jsou velice úsporní a vyrábí levné bomby nebo perou peníze po troškách srovnatelných s měsíční mzdou. Kupodivu poslední dobou ani nechtěli podepisovat ten lísteček, že jsem se s podmínkama seznámil předem a akceptuji je, za to jsem dostal dlouhou nudli s návodem jak odstoupit od smlouvy.
Prostě zkusit, když se nebudete tvářit podezřele a nepřinesete kufr bankovek, tak to asi bude každému jedno. Samozřejmě asi přiměřeně věku, ale v sedmnácti bych tohle nehrotil a směnárník taky nebude. A ještě jedna rada, nejdřív se seznámit s podmínkama otázkou typu: dobrý den, potřeboval bych koruny za €150 kolik dostanu (nabídnutá částka by měla odpovídat vyvěšenému kurzu) a teprve tehdy vyložit karty na stůl.

Reakce na odpověď

1 Zadajte svou přezdívku:
2 Napište svou odpověď:
3 Pokud chcete dostat ban, zadejte libovolný text:

Zpět do poradny