Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno padělěk

Zdravím,koupil jsem od člověka věc ,který měla být údajně z války po němcích,já se však domnívám ,že se jedná o padělek.Když jsem to napsal prodejci,ten mi odepsal že to padělek není,on že to koupil jako originál,že je to tvrzení proti tvrzení a že mi peníze nevrátí. V inzerátu uvedl že prodává bez záruky protože nezná původ věci,na pozdější reklamace nebude brán zřetel a že vše je patrno z fotek.Myslíte že budu schopen z něj nějak peníze dostat? Budu potřebovat nějaký posudek dané věci?Dá se s tím vůbec něco dělat?
Tomas

Dá se s tím vůbec něco dělat?

IMHO ne. Napsal, že nezná původ věci, tudíž tě neuvedl v omyl... Pokud by sis nechal zpracovat znalecký posudek a dal to k soudu, tak na tom budeš tratit víc než oněch 1730,- Kč a výsledek nejistý.
Na místě prodejce bych ti taky prachy nevracel - koupil jsi věc neznámého původu, věděl jsi to, nemusel jsi kupovat.