Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Internetový podvod

Dobrý den,
mohl bych se zeptat, jestli někdo nemáte nějaké zkušenosti s nakupováním přes internet? Situace je taková, že jsem si chtěl na bazos.cz koupit opotřebovaný iPhone 4S. Byl jsem opatrný ve výběru a každého potencionálního prodejce jsem se snažil kontaktovat a zjistit, zda-li jsou jeho úmysly čestné a opravdu se jedná o prodej. Našel jsem jednu slečnu ze Zlína, která nabízela za 6900. Původně mělo jít o osobní předání, ale bohužel to nešlo časově, protože jsem z Pardubic. Takže jsme se domluvili, že provedeme převod peněz na účet jejího přítele u sázkové kanceláře tipsport. Slečna se zdála velmi sympatická a poctivá, psala mi, že balík ještě ten den předala do firemní pošty, napsala mi adresu, ze které je balík odeslán a poprosila mně, abych jí druhý den napsal, jakmile přijde telefon. Bohužel je to už 14 dní, slečna neodpovídá na emaily a telefon stále nikde. Bohužel nemám na slečnu ani telefonní číslo a u sázkové kanceláře tipsport mi nemohou dát email na jejího přítele, protože by tím porušili ochranu osobních dat. Její jméno, adresa, ze které bylo zboží odesláno a jméno jejího přítele je mé jediné pojítko s nimi. Nevíte někdo prosím, jak bych mohl tuto situaci vyřešit, zda-li se mám obrátit na policii, a jestli s tím něco zmůžou? Děkuji

Dobrý den,

ako to dopadlo ja jsem na bazosi zaplatila slecne 500kc za telefon a nic mi neprislo, nereaguje na maily telefon nebere. Prosim dejte vedet co mam delat? pomuze policie? predem moc dekuji za odpovedi xtina1611@seznam.cz

Zdravím,

mám podobnou zkušenost, jen z jiného internetového portálu. Zašel jsem s tím za svojí advokátkou, ta mi pomohla podat trestní oznámení, podvodník byl odsouzen a peníze mi musel do koruny vrátit. Takže bych všem určitě doporučoval tento postup. Mojí advokátkou je kdyžtak paní Jaroslava Kalendová z Brna, tak když byste ji kontaktovali, určitě by vám dokázala pomoci.