Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemZamknuto Nelegální podnikání, dovoz zboží z číny

Dobrý den
Chtěl bych se zeptat jak to opravdu je?

Dlouhodobě když se bude nakupovat po kusech elektronika z číny, a následně prodávat na aukru o cca 500kč více, tak je to prý nelegální podnikání. A jak to je když se bude jednat o zprostředkování prodeje? Tak, že lidi mi za ní zaplatí cca o 400kč více jako provizy a následně jim bude PŘÍMO NA JEJICH ADRESU z číny zboží odesláno? Díky

Z důvodů neustálého zaplavování tématu reklamními agenty zamykám. (Kurt)

v cr se smi prodavat vyrobky odpovidajici ceskym ci evropskym normam, jako prodejce musis zajistit prislusne dokumenty, potom musis zaplatit clo, odvest dph a prijem zdanit, nejednomu takovemu prodejci byla dan fu domerena

Nejednoduchší je to zadat nějaké firmě, která to provás bude vozit z Číny, vše za vás vyřídí a vy jim vše jen zaplatíte a nemusíte se starat o to, zda máte platit to nebo ono. Naše společnost si vybrala tuto firmu Dotaz je více než rok starý, není nutné sem cpát reklamu. (karel)a zatím jsme neměli sebemenší problém. Při větším odběru a pravidelném doporučuji stejnou cestu.

Nikdo z techto cinskych prodejcu nema CE certifikace potrebne pro legalni prodej v EU. Cinani dost serou na dulezitou vec: na napejeni. Vim o par pripadech, kde u mobilniho telefonu nebylo spravne uzemne trafo a uzivatel dostal poradnou pecku, nebo usb hodinky s kamerou zacali po pripojeni do pc horet (nafoukla se baterka a vzplaly). Prodejci v ČR si neuvedomuji, co riskuji. Nejen kontroly od COI a obrovske pokuty za nepredlozeni potrebnych dokumentu (nutno uschovat jeste 10 let po ukonceni cinnosti). V horsim pripade muze prodejcuv vyrobek zpusobit vazne zraneni, ci dokonce smrt. Za to hrozi trest na tvrdo za zabiti z nedbalosti. Bohužel toto platí i pripade, ze chcete ,,preposilat" zbozi od dodavatele. Zajisteni potrebnych dokumentu pro legalni prodej v CR je velice nakladny.