Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem legální stahování?

Dobrý den, pročítal jsem tu příspěvky na toto téma, ale vypadá to na rozporuplná tvrzení. Než abych udělal nějakou chybu, chtěl bych mít jasno. Když si stáhnu jakýkoliv soubor a nešířím ho a neposkytuji nikomu, jen pro svou vlastní potřebu je vše legální? Neporušuji tím zákon nebo autorská práva? Ať už se jedná o písničku, klip, film, video nebo obrázek? Když jsem napsal to poslední slovo "obrázek" připadá mi, že jsem si odpověděl sám. Není přece možné abych uložením nějaké tapety porušil zákon nebo ano? To by ho porušilo přece třeba i 90% uživatelů. Tak jak to je

Je to tak. Hudbu, film, knihu, obrázek lze stáhnout a užít pro vlastní potřebu. To je plně v souladu se zákonem. Co již v souladu není - jakékoli šíření takto získaných souborů.
Pozor - výše uvedené se nevztahuje na software a databáze - ty nelze užít ani pro vlastní potřebu, není-li to např. freeware.

Hudba sa kupuje z jedneho jedineho dovodu. Kedze sa ti dana pesnicka/album paci a mas rad autora a chces, aby zlozil nieco aj nabuduce a vies, ze zadarmo to robit nebude tak si jeho hudbu proste kupis. Pretoze ked ju nekupis je mozne, ze dalsia pesnicku/album uz nevyda.
Takze ser na zakony, tu ide o moralku Ak niekto nieco vytvoril, nespravil to zadarmo, chce za to peniaze, a preto je minimalne slusne mu za to zaplatit.

Vtom případě bych měl otázku. Mohly byste mi vysvětlit proč může kdokoliv si nahrát cokoliv na např. uložto.cz a oni si to potom můžou stahovat ? To už je protiprávní ne ? Řeší se to vůbec ?
PS: jsem mladý,lepší říct blbost na webu než později před lidmi na veřejnosti. Prosím neberte to jako provokaci :-)

Organizace typu OSA a spol. podávají často oznámení na SKPV a sdíleči se řeší. Práva k nahlédnutí do databází nejsou, ale majitelé sdílecích serverů sami sdíleče často napráší aby měli pokoj. Pár sdílecích serverů už bylo zrušeno na základě vyšetřování a je otázkou času kdy dojde i na "Ulož to". Lidé za to chodí dnes už běžně sedět a vypočítají se jim i milionové škody vzniklé jejich činností. Akorát se o tom na veřejnosti příliš nemluví. Sdílecí servery s naprostou anonymitou prakticky neexistují, ale je to hlavně díky tomu že majitelé prostě své klienty napráší. Takže každý kdo tam něco nahraje velmi riskuje. Samotné stahování ale samozřejmě trestné není.