Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem BOZP v autoservisoch

Zdravím vedel by mi prosím Vás niekto poradiť nejaké vyhlášky, zákony, nariadenia vlády, smernice atď. týkajúce sa BOZP pri práci v autoservisoch, BOZP pri opravách automobilov ? Ďakujem moc za rady.

protoze jeste existuji doplnujici predpisy, napr. u bremen to neni jen 20kg a dost, v doplnujicich predpisech se resi, jakou hmotnost, jak vysoko, jakym pohybem, kolikrat za smenu, atd., takze pro danou praci ti v ramci BOZP muze vyjit, ze pri zdvihani bremene o vaze 4kg z vysky 1m s otocenim tela o 90^ a polozenim na vysku 1m muzes takto bez prestavky prenest 447ks a pak musis mit 10min prestavku

Pokial mas na mysli vyhlasky a nariadenia naozaj existuju (nie je to vsak zakon), ale netykaju sa autoservisov.
Napriklad Vyhláška č. 508/2009 Z.z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti na zaistenie bezpečnosti a ochrany zdravia pri práci s technickými zariadeniami tlakovými, zdvíhacími, elektrickými a plynovými a ktorou sa ustanovujú technické zariadenia, ktoré sa považujú za vyhradené technické zariadenia.
On sa pytal specialne na autoservisy a nic take specialne pre ne neexistuje.

Nie som si isty, ci plati vyhlaska neexistujuceho uradu (pravdepodobne ano pokial nebola zrusena), takze otazku by som smeroval priamo na prislusne ministerstvo a konkretne na marta.kovacsova@employment.gov.sk (sekretaria obdoru ochrany parace) alebo na obbor legislativy barnova@employment.gov.sk.