Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem Obvinění za dovoz padělaných telefonů

dobrý den,

s kamarády jsme si objednali mobilní telefony pro osobní použití ze zahraničního obchodu:

http://priceangels.com/GT-I9300-Quad-Band-Android- 4-0-3G-Smartphone-with-4-8--Capacitive-Screen-and- Wi-Fi-Bluetooth-GPS--White--s925301.html

abychom ušetřili na poštovném a poplatcích na celnici, vzali jsme 3 kusy dohromady na jméno a adresu jednoho z kamarádů.

když je šel kamarád vyzvednout na celnici, bylo mu řečeno - že telefony byly předány na ověření, zda to nejsou padělky. vyhrožovali mu že může dostat pokutu větší než 20 000, že jej obviní z dovozu padělků - pokud se ukáže, že tomu tak je. dále že budou telefony zničeny bez náhrady a navíc k tomu bude povinen uhradit náklady na soud.

je zde nějaká možnost náhrady škody a existuje nějaká ochrana spotřebitele? jak si mám jako objednávajicí předem ověřit, zda jsou to padělky?

prosím o doporučení, jak máme v tomto případě dále postupovat.

Jsou zobrazeny jen nové odpovědi. Zobrazit všechny
Předmět Autor Datum
Ochrana spotřebitele určitě existuje, to že budeš muset platit pokutu podle mě není pravda, telefony…
LukasX 22.03.2013 18:14
LukasX
Pokud dostane pokutu, tak ve správním řízení za přestupek nebo jiný správní delikt a ne v trestním ř… poslední
hm 24.03.2013 20:53
hm

Ochrana spotřebitele určitě existuje, to že budeš muset platit pokutu podle mě není pravda, telefony ti sice zabaveny budou pokud se zjistí že jsou to padělky, trestní odpovědnost by měl ale nést vždy výrobce/prodejce/distributor telefonů. Ty budeš akorát škodný na tom, že přijdeš o investované peníze (pokud jsi platil prodejci předem), to je ale riziko takových nákupů; na náhradu škody nemáš pravděpodobně nárok.

Zpět do poradny Odpovědět na původní otázku Nahoru