Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem SJM

Dobrý den.
Manželka má účet u banky, na který chodí důchod její i manželův a hospodaří tak společně s uloženými penězi. Manžel má právo disponovat s penězi na účtu. Patří účet do SJM? Pokud manželka zemře, stane se účet majetkem manžela, nebo se stane předmětem dědického řízení? V případě úmrtí manžela, bude mít právo na dědický podíl z účtu manželky zletilý syn z prvního manželství manžela? Díky za odpovědi.

Po úmrtí jednoho z manželů se napřed vypořádá SJM. Polovina SJM patří pozůstalému
a druhá půjde do dědictví, v případě účtu by šlo o polovinu prostřeků na něm.

Ano, i syn z prvního manželství bude mít nárok na příslušný podíl z dědictví po otci.