Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailemVyřešeno Výška sousední nemovitost

Dobrý den, nejdříve se omlouvám, pokud to nepatří do této kategorie, ale nevím kam s tím.

A dotaz: Domek,který je těsně vedle mého přízemního (v řadovce) je již nyní podkrovní, tedy o jedno patro vyšší a majitel chce z pokroví udělat celé patro a ještě i další patro jako půdní byt. Tím pochopitelně ještě celý dům zvedne, takže konečný výškový rozdíl bude dosti značný.
Lze se nějak tomuto výškovému rozdílu úspěšně bránit i když se jedná jenom o stavbu ohlašovanou?
Nebo kde uplatnit podmínku např. na nadstavení komínu.
Děkuji za odpověď.

A nepotřebuje ke stavbě souhlas/vyjádření sousedů? Kamarádka bude předělávat chalupu po babce, bude dělat obytný podkroví a přistavovat schodiště, přesto k tomu stavební úřad vyžaduje souhlas sousedů. A ve vašem případě by ho měl mít tuplem, pokud ste nalepeni na sobě.
Nejlepší by bylo informovat se na stavebním úřadě.

§ 105, odst. 1: ...f) souhlasy osob, které mají vlastnická práva nebo práva odpovídající věcnému břemenu k pozemkům, které mají společnou hranici s pozemkem, na kterém má být stavební záměr uskutečněn; souhlas s navrhovaným stavebním záměrem musí být vyznačen na situačním výkresu.