Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem ručitel

Zdravím, má zemřelá matka někomu ručila zřejmě při půjčce na studia, matka zemřela ale pořád jí chodí pošta. Jednou jsem otevřel dopis kde jsem se dozvěděl ,že má matka zaplatit částku 1900kč protože ten kdo si půjčil, nezaplatil.(zřejmě se spozdil s platbou). Takový dopis přišel ještě asi třikrát, vždycky na podobnou částku ,vždy asi po třičtvrtě roce takže předpokládám že se nejedná o tu samou platbu ale že někdy nedojde platba včas a oni hned píšou urgenci.
Dá se nějak zrušit ručení někomu koho vůbec neznám? Mám s tím něco dělat když pošta nechodí na moje jméno takže o tom teoreticky ani nevím? V dědictví to není nikde napsané, dědici jsme dva ,já a sestra.
Díky za všechny názory.
Lukas

no dluh tam asi není žádný , podle mě se ozvou vždy když se spozdí platba, potom je zase klid, jde mi hlavně o to , jestli je možné se toho ručení nějak zbavit- nevidím důvod ručit člověku kterého vůbec neznám
Navíc nevím jestli začít jednat, když dopisy chodí na jméno mé zemřelé matky a já nemám teoreticky právo je číst.
Lukas

Ak by tam dlh resp.nejaka pohladavka nebola,nebol by ani dovod vyzadovat platby od rucitelov,takze treba kontaktovat nejakeho pravnika a vzniknuty problem riesit nez dojde k tomu,ze nejaky exekutor zacne vymahat nesplatene pohladavky od Vas ako pravoplatnych dedicov Vasej matky...rucitelstvo a pripadna povinnost platit vzniknute dlzoby nezanika samovolne ale prechadza na pravoplatne urcenych dedicov,takze v kazdom pripade to treba doriesit,nie cakat a dufat ze niekto bude brat do uvahy ,ze "my sme nic nevedeli" a odpusti pripadne vzniknute sankcie pre pekne modre oci.......takisto berte do uvahy,ze exekutori a podobne vymahacske agentury uz nezistuju co a ako,oni uz len vykonavaju vymahanie pohladavok.........

vždy když přijde upomínka,je v hlavičce napsáno že tento stejný dopis byl poslán i dlužníkovi takže si to podle mě sichrujou.
Jestliže by to došlo tak daleko ,že by mi kvůli tomu hrozila exekuce můžu to přece řešit úplně stejně a poslat exekutora na dlužníka nebo ne?

Samozrejme zae pokial dlznik neplati,tak upozornenia chodia aj rucitelom,ovsem pokial dlznik prepise vsetok majetok na ine osoby a exekutor nenajde nic,co by mohlo byt u dlznika predmetom exekucie,tak pridu na radu rucitelia a zaroven aj v pripade,ze pobyt povodneho dlznika je neznamy,exekutor nebude riesit patranie po povodnom dlznikovi,uspokoji naroky veritelov exekuciou rucitelov.....