Přidat otázku mezi oblíbenéZasílat nové odpovědi e-mailem podpora v nezaměstnanosti

Dobrý den.
Rád bych se vás prosím zeptal zda budu mít nárok na podporu v nezaměstnanosti.
Od 5. měsíce 2007 jsem byl zaměstná až do konce roku 2012.Pracovní poměr byl zrušen zaměstnavatelem z důvodu zrušení zaměstnavatele. Od 7.1.2013 jsem byl zaměstnanej do 21.1.2013 a ukončení pracovního poměru došlo ve zkušební době zaměstnavatelem. Od 22.1.do 31.1.2013 jsem byl registrovaný na úřadu práce , ale podporu jsem nepobíral (nežádal jsem).Od 1.2.2013 až dosud jsem zaměstnanej a chtěl bych ukončit pracovní poměr ve zkušební době z mé strany. Budu mít nárok na podporu? v jaké délce a procentuální výši? Děkuji za odpověď.

Obecně musíš mít odpracováno 12 měsíců z posledních 24 měsíců a musí to být poměr, ze kterého odváděli sociální pojištění (čili pracovní smlouva, DPČ nad 2500 nebo DPP nad 10 000). A když ukončíš poslední poměr ty, tak dostaneš podporu nižší, myslím že budeš začínat na 40% místo na 60%. Tak nějak. Nejlíp by ale bylo, kdybys zavolal přímo na úřad.